10.08.2021 | Czytano: 1673

Fantastyczny występ kolarzy Lubonia

Kolarze KS Luboń Skomielna Biała na Mistrzostwach Polski MTB w Boguszowie Gorcach wywalczyli tytuł drużynowego Mistrza Polski. Nie zabrakło też indywidualnych sukcesów.

W wyścigach indywidualnych zawodnicy Lubonia zdobyli kolejne cztery medale. Złoty medal i tytuł Mistrza Polski zdobyła Kinga Żur w kategorii do lat 18, prowadząc wyścig praktycznie od startu do mety. Złoto tytuł i Mistrza Polski zdobył Brajan Świder w kategorii do lat 16, także prowadzącą od startu do mety. W tej kategorii miłą niespodziankę sprawił Jakub Półchłopek, który ciągle przesuwał się do przodu kończąc wyścig na drugim miejscu i zdobywając tym samym tytuł Wicemistrza Polski.
Niewiele brakło aby kolejną koszulkę dowiózł Stanisław Nowak w kategorii do lat 23, jednak ostatecznie dane mu było zdobycie srebrnego medalu.

Dobre występy zaliczyli także pozostali zawodnicy klubu:
Olga Ostafin (4 miejsce); Biedrończyk Maciej, Sabina Wierzycka, Agnieszka Tylka oraz Sara Bodkowska (7 miejsce); Jaromin Wiktoria i Goleń Jan (8 miejce); Ostafin Inga i Fira Julita (9 miejsce); Inez Durlak (10 miejsce); Jarosław Żur (14 miejsce); Marcin Goleń, Świder Leszek (15 miejsce); Tomasz Bal (16 miejsce); Szymon Tylka (25 miejsce); Olaf Ostafin, Bruno Baścik (27 miejsce);  Filip Kaleta (25 miejsce); Mateusz Chlebek (miejsce 57)

Gratulujemy zawodnikom, dziękujemy naszym wiernym sponsorom oraz persenelowi Podhalańskiego Szpitala Specjejalistycznego w Nowym Targu za pomoc w nagłych przypadkach w trakcie sezonu dla zawodników jak i przezesa -  piszą przedstawiciele klubu w przesłanym komunikacie.