26.06.2021 | Czytano: 1323

La Course by le Tour de France. Niewiadoma szósta

Katarzyna Niewiadoma zajęła szóste miejsce w wyścigu La Course by le Tour de France. Była to ósma edycja wyścigu, który zaliczany jest do punktacji World Tour. Zawodniczki rywalizowały w dniu rozpoczęcia męskiego Tour de France.

Panie ścigały się w jednoetapówce na dystansie 108 km  na pagórkowatej  trasie z Brestu do Landerneau. Od początku kolarki jechały bardzo aktywnie. Wyścig rozstrzygnął się na 15-kilometrowej pętli, którą zawodniczki pokonywały prawie cztery razy. Na ostatniej prostej z czołowej 12-osobowej grupy w walce o zwycięstwo pozostało osiem zawodniczek. Najszybsza z ośmioosobowej grupy  okazała się Holenderka Demi Vollering. Drugie miejsce zajęła Dunka Cecille Uttrup Ludwig, a trzecia była rodaczka zwyciężczyni Marianne Vos.  Katarzyna Niewiadoma finiszowała na szóstym miejscu w  czasie co zwyciężczyni