26.06.2021 | Czytano: 6170

Klasa A: Zmiana na podium (+CZTERY galerie)

W sobotę rozegrano 7 z 8 zaplanowanych na ostatnią kolejkę podhalańskiej A klasy meczy. Dziś ostatnie spotkanie - ZKP Asy Zakopane o 15:00 zmierzy się z KS Lokomotiv Chabówka

Zawrat Bukowina Tatrzańska - pewny zwycięstwa już po poprzedniej kolejce dopisał do swego konta 3 kolejne punkty i kończy zezon z dorobkiem 69 punktów. O drugie miejsce mogła się jeszcze wczoraj stoczyć walka ale zwycięstwo Lubania Tylmanowa i 65 punktów jakie ostatecznie zdobyli dało zepsołowi drugie miejsce. Roszada nastąpiła na pozycji trzeciej. Po porażce jaką Orkan Raba Wyżna odniósł wczoraj w meczu z Gorcami Rdzawka na pudle, po zwycięstwie nad Dunajcem Ostrowsko znalazł się zajmujący dotąd czwarte miejsce zespoł Skalni Zaskale.

Zobacz aktualną tabelę A klasy

ZKP Asy Zakopane - KS Lokomotiv Chabówka 2:0 (1:0)
1:0 Tylek 15
2:0 Leks 91
ZKP: Wacek - Deskiewicz, Palka, Pietrzak, Galica, Berbeka, Tylek, Fąfrowicz, Gąsienica-Kaspruś, Leks, Paszuda (rezerwowy: Czerwiński)
Lokomotiv: Gwiżdż D. - Rapacz S., Florczyk, Ślaga, Sularz, Czyszczoń, Pyka, Rapacz K., Fudro, MAcioł, Gwiżdż Ł. (rezerwowi: Gwiżdż D., Handzel)

Chlopaki dały z siebie wszystko, jestem z nich dumny - powiedzial po meczu Daniel Paszuda z Asów. Cieszyli się grą, szczególnie w pierwszej części, bez parcia do przodu za wszelką cenę. Widzimy się 13 lipca na pierwszym treningu!

Klub Sportowy Zakopane - Lubań Tylmanowa 1:3 (0:0)
0:1 Kovacevic
1:1 Gołdyn S.
1:2 Zep
1:3 Zep
Zakopane: Styrczula - Floryn, Miśkowiec, Cudzich, Palmrich, Bogdanowicz, Borzęcki, Żelechowski, Celej, Diaz, Szczygieł (rezerwowi: Stopka, Pawlica, Kovacevic)
Lubań: Henryk G. - Kwit, Noworolnik M., Kozielec, Lizoń, Bodziarczyk, Noworolnik W., Hebda, Komorek, Gołdyn S., Zep (rezerwowi: Zacher)

Biali Biały Dunajec - Zawrat Bukowina Tatrzańska 1:5 (0:3)
0:1 Stasik 8
0:2 Stasik 18
0:3 Rzadkosz 32
0:4 Cudzich 55
0:5 Rzadkosz 57
1:5 (biali) 70
Biali: Franosz A. - Gąsior, Pańszczyk, Karpiel, Polak, Staszel, Łojas, Tylka, Łukaszczyk, Karpiel, Skupień (rezerwowi: Kliś, Łukaszczyk P., Franosz B.)
Zawrat: Wcisło - Cudzich-Bularz, Kuchta W., Zarycki, Surma (58 Papież), Stasik, Janczy, Rzadkosz Dawid, Leniewicz, Rzadkosz Dawid, Ustupski (70 Chowaniec)

8’ GOL! 0:1 dla Zawratu. Rzut Karny dla Zawratu wykorzystuje Stasik Michal, po faulu na Zaryckim
18’ okazja Zawrat. Prostopadle podanie Ustupskiego do Stasika, te głową obok słupka
22’ GOL! 0:2 dla Zawratu Podanie prostopadle Janczego do Zaryckiego, który z pierwszej piłki wrzuca w pole karne i Ystupski strzela z głowy
32’ GOL! 0:3 dla Zawratu. Rzut karny wykorzystuje Stasik Michal, po faulu na Zaryckim
39’ okazja Zawrat. Podanie do Ustupskiego, który zagrywa do Rzadkosza Dawida, i młody pomocnik Zawratu strzela obok bramki
55’ GOL! 0:4 Rzadkosz wrzuca a Cudzich strzela głową
57’ GOL! 0:5 Rzadkosz otrzymuje podanie prostopadłe i strzela
70’ GOL! 1:5 Gospodarze zdobywają bramkę

Wierchy Lasek - Orawa Jabłonka 1:6 (1:2)
1:6 Pohrybnyj 88
Wierchy: Nykaza J. - Duda K., Krupa, Plewa M., Gał, Chorążak, Bocheński, Jaróg, Trzoniec, Włodarczyk, Wielgus (rezerwowi: Duda M., Truty, Plewa G., Nykaza R., Jaróg M.)
Orawa: Potaczek - Kapuściak, Bełciak M., Joniak, Dworszczak, Kasprzak H., Bełciak D., Smutek M., Smutek D., Sikora, Kasprzak K. (rezerwowi: Zubrzycki, Andrasiak, Brząkała, Świder, Jazowski, Petk, Pohrinbnyj)

15’ GOL! 0-1 podanie ze środka pola do Kasprzaka , ten wyprzedził obrońców I po długim piłka w bramce.
18’ GOL! 0-2 niezdecydowanie Trzonca i Nykazy wykorzystuje Belciak , który wślizgiem wbija pilłe do bramki pomiędzy dwoma wyżej wspomnianymi
32’‚ rzut karny dla Orawy jednak Dworszczak obok bramki Nykazy.
44’ GOL! 1-2 Wielgus przechodzi prawym skrzydlem pól boiska mijając 3 zawodników Orawy na koniec podaje z końcowej lini do wbiegającego Włodarczyka a ten z najbliższej odległości dopełnia formalności
66’ GOL! 1-3 kontra w wykonaniu. Kasprzaka pociągnął prawą strona do końcowej lini i podal do wbiegającego Bełciaka ten tylko dołożyl nogę
71’ GOL! 1-4 Zubrzycki w zamieszaniu podbramkowym zachował się najprzytomniej i zaliczył bramke.
83’ GOL! 1-5 zle wyprowadzona piłka przez obrońców Wierchów, Andrasik wykorzystuje ten błąd z zimną krwią

Gorce Rdzawka - Orkan Raba Wyżna 2:1 (2:0)
1:0 Worwa 3
2:0 Worwa z karnego 27
2:1 Skawski
Gorce: Filas D. - Zając, Stolarczyk P, Worwa, Filas M., Stolarczyk M., Korczak, Rapacz, Zięba, Dziechciowski, Wójtowicz (rezerwowi: Piłat, Jasień, Skrzypoń)
Orkan: Szklarz T. - Lenart, Zając, Gromczak (46 Możdżeń), Świder, Warciak (46 Kaliski), Gacek, Skwarek, Filipek, Skawski, Margosiak (46 Kasiniak)

Trener Orkana Daniel Traczyk pożegnał się tym meczem z zespołem - dziękuję chłopakom za każdy mecz, za każdy zdobyty punkt i walkę.

Dunajec Ostrowsko - Skalni Zaskale 2:5 (1:4)
2:5 Niewolik 87
Skalni: Jaróg (45 Sowa), Józefczak, Strama (75 Gacek P.), Łęczycki, Strug, Bryja (76 Borowicz), Gacek G., Czajkowski, Król (63 Szeliga), Truty (66 Gacek N.), Łukaszczyk

GKS Łapsze Niżne - Przełęcz Łopuszna 2:3 (0:0)
0:1 Łęczycki 50
0:2 Chowaniec W. 56
1:2 Topór 70
1:3 Chowniec W. z rzutu wolnego z 20 metrów 71
2:3 Topór 84
GKS: Bryja - Sztuczka, Waksmundzki (69 Topór D.), Borowski, Brynczka, Nowobilski, Kuruc, Waksmundzki Sz. (45 Kowalczyk), Handel D., Bryja P., Topór A
Przełęcz: Ambroż B. - Chmielak M. (15 Kasprzak S.), Chowaniec B., Chowaniec J., Chowaniec W., Ligęza, Wincek, Chowaniec W., Chemilak D, Chowaniec P., Łęczycki

Bór Dębno - Skawianin Skawa 0:1 (0:0)
0:1 Borzęcki 89
Bór: Pyrek - Grzywnowicz, Gąsiorek, Kozioł M., Wróbel, Potoczak, Dutkiewicz, Michalec, Brynczka, Kudasik, Miśliwiec (rezerwowi: Klamerus, Młynarczyk, Nowak, Pęksa)
Skawianin: Ziobro - Chyła, Chorąży, Miśkowiec, Buelarczyk, Wójciak, Porębski, Stachura, Borzęcki, Zawodniak, Bielarczyk B. (rezerwowi: Siepak, Frost, Wójciak T., Wójciak P., Jagórda, Hradecki)

1' szybkie rozpoczęcie Skawianina, wymiana kilku podań, strzał zawodniaka z okolic 25 m od bramki.
6' mięka wrzutka  w pole karne Porębskiego, do piłki dopada Miśkowiec ale za daleko sobie wypuszcza, bramkarz łapie pewnie.
8' Brynczka z prawej strony podaje do Dutkiewicza  przed pole karne strzał, zablokowany ale jeszcze Kudasika dobija ale już niecelnie
12' Michalec schodzi z piłką do środka pola strzela na bramkę Ziobry ale ten pewnie łapie piłkę.
13' Kudasik prosto po Lini między obrońcami do Dutkiewicza, który szybko ucieka obrońcom ale z tej akcji nie będzie nic, chorągiewka asystenta w górze, spalony.
20' Potoczak rozrzuca do aktywnego w tym meczu Dutkiewicza  który nie pilnowany przyjmuje piłkę i wchodzi w pole karne lecz szybko doskok Chorążego powoduje, że wypuszcza sobie piłkę za daleko.
23' Stachura do Borzęckiego szybkie przyjęcie ale strzał zablokowany, rożny.
25' Gąsiorek zagrywa  długie podanie do Brynczki nad głowami obrońców,
27' wrzucenie piłki na długi słupek lewego skrzydłowego do Grzywonowicza który szybkim strzałemchcial zaskoczyć bramkarza ale piłkę blokuje  Chorąży, rzut rożny dla Dębna
29' Porębski po Lini do zawodniaka który mija dwóch obrońców uderza na bramkę bardzo niecelnie
31' ładna akcja Skawianina, rozpoczętą od przejęcia Porębskiego w środku pola, rozrzucenie na skrzydło, Bielarczyk B. Wchodzi w środek pola, szybka wymiana podań z tym co rozpoczął akcje i strzał z pierwszej piłki obok bramki.
32' Próba strzału Potoczaka z 30m wysoko nad bramką.
35'  złe przyjęcie bramkarza Skawianina z czego mógł skorzystać Dutkiewicz ale Ziobro szybko naprawia swój błąd.
36' Stachura zabiera piłkę Koziołowi przed samym polem karnym, który staje sam na sam z bramkarzem Dębna ale strzela prosto w rękawice
38' kolejne zagranie do Dutkiewicza którego obrońcy nie przecięli, ale Ziobro pewnie broni jego strzał
40' Bielarczyk B. Kolejny raz schodzi ze skrzydła do środka, mija obrońców i strzela z Lini pola karnego, na szczęście bramkarza  nad bramka.
43' Klamerus wrzuca wysoką piłkę w pole karne  do Myśliwca , który mija najpierw przy Lini końcowej Bielarczyka potem Chorążego i wykłada przed pole karne do Kudasika , który bez zastanowienia bardzo mocno uderza w kierunku bramki ale Miśkowiec wyręcza bramkarza.
48' Borzęcki wrzuca opadająca piłkę z rzutu rożnego, piłka zdążyła się odbić od ziemi do której dopada Miśkowiec i strzela głową obok bramki.
51' szybką wymiana Porębskiego z Borzęckim w środku pola, strzał pewnie łapie bramkarz
61' Grzywnowicz dostaje piłkę przed polem karnym wypuszcza ja sobie między obrońcami i strzela z ostrego kąta ale Ziobro czujnie na swojej pozycji.
65' Bielarczyka B. W polu karnym przyjmuje piłkę na 5 metrze, bramkarz próbuje  skrócić dystans ale,  napastnik odbiegł i lobem nad bramkarzem uderza ale obrońca wybija ja z Lini.
80' rzut wolny dla Dębna z 30 metrów, miękka wrzutka w pole karne, którą Ziobro łapie bez problemów.
89' Gol! 0:1 źle rozegrany rzut wolny zawodników z Dębna, obrońca przejmuje piłkę zagrywa do niepilnowanego Borzęckiego, który przebiega pół boiska i pewnym strzałem pokonuje bramkarza.

zdj. Piotr Korczak, Krzysztof Garbacz, Joanna Dziubińska, nadesłane od Bór Dębno

Masz informacje na temat tych meczy, chcesz coś uzupełnić lub dodać? Podziel się z nami i naszymi Czytelnikami! Dzwoń lub wyślij sms na nr 790473860, możesz też wysłać mail na redakcja@sportowepodhale.pl lub znaleźć nas na facebook.com/sportowepodhale