08.05.2021 | Czytano: 3015

IV liga: Rywale coraz bliżej

Zespoły z czołówki ponownie gubią punkty. Na właściwą drogę weszła Watra, tylko zawodnicy z Białki Tatrzańskiej przywożą komplet oczek z dzisiejszego wyjazdu.

Metal Tarnów – Lubań Maniowy 2:2 (2:1)
1:0 Rajczyk 23
1:1 samobójcza 32
2:1 Wolański (Magdziarczyk) 43
2:2 P. Duda 49
Lubań: J. Sikora – Augustyn (46 Pluta), D. Firek, Szeliga, Jandura (46 D. Duda), Zawiślan, Sidorczuk (75 M. Sikora), P. Duda, Skórski (55 Noworolnik),Wilk, Mrówka (75 Chochliński)

Metal bez żadnych kompleksów przystąpił do potyczki z Lubaniem. Już w 15 minucie gospodarze wywalczyli rzut karny, którego jednak nie wykorzystali. Rehabilitacja przyszła osiem minut później i maniowianie musieli gonić wynik. Ta sztuka udała się dzięki pomocy przeciwnika, ale to po golu strzelonym do szatni tarnowianie schodzili w lepszych humorach na przerwę.Tuż po niej do stanu równowagi doprowadził Patryk Duda i było to ostatnie trafienie w meczu. Drugi z rzędu remis Lubania powoduje, że punktami z liderem zrównał się Poprad Muszyna.

15 -NK - faulowany w polu karnym A. Stolarz. Arbiter wskazuje na jedenastkę. Gruszka z „wapna” huknął wprost w poprzeczkę.
23 – GOL 1:0! Rajczyk uderza z dystansu. Po koźle futbolówka ląduje idealnie przy lewym słupku.
32 – GOL 1:1! Kompletne nieporozumienie bramkarza z obrońcą tarnowian kończy się trafieniem samobójczym.
39 – Po strzale A. Stolarza futbolówka ląduje na poprzeczce.
43 – GOL 2:1! Wolański sprytnym strzałem zdobywa bramkę do szatni dla swojego zespołu.
49 – GOL 2:2! Indywidualna akcja P. Dudy doprowadza do wyrównania.
88 – J. Sikora fauluje rywala wychodzącego na czystą pozycję. Czerwona kartka dla bramkarza Lubania i rzut wolny dla Metalu tuż za szesnastką. Między słupkami z konieczności staje Wilk.
89 – Rzut wolny gospodarzy, strzał w prawy róg broni Wilk.

Barciczanka Barcice – Wierchy Rabka – Zdrój 3:0 (2:0)
Wierchy: Żuk – Derek (46 Kościelniak), Myrda, Świerzbiński, Dudek, Pazurkiewicz, Misiura (80 Traczyk), Otręba, Czubin, Zubek, Maciej Banik (80 Głowa)

Dotkliwa porażka z zamykającą tabele Barciczanką musi zmartwić kibiców z Rabki. Gospodarze wykorzystali wszystkie błędy popełnione przez obronę przeciwnika, przy tym zachowując pełną koncentrację na własnej połowie.

10 – GOL 1:0! Strzał z okolicy 20 metra gracza Barciczanki. Piłka odbija się najpierw od słupka, potem od pleców Żuka i wtacza się do siatki.
44 – GOL 2:0! Indywidualna akcja po przejęciu piłki na środku boiska. Rajd zakończony celnym uderzeniem sprzed pola karnego.
55 – GOL 3:0! Rywal uprzedza Żuka przy próbie piąstkowania i uderza głową nad bramkarzem Wierchów.

Bruk – Bet Termalica Nieciecza II – Watra Białka Tatrzańska 1:3 (0:0)
Bamki dla Watry: Martins 52 po rożnym , Zając 62, 73
Watra: Kudła – Maciasz, Martins, łukaszczyk, Terentiev, Kostrzewa, Ł. Młynarski (85 Masłowski), Zuiev (75 Kurnyta), Zając (90 Pawlikowski), Drozd (80 M. Młynarski), Dudek

Jedynym wygranym dzisiejszego dnia jest Watra. Białczanie bardzo pewnie pokonali drugą ekipę Termaliki, pozostaje żałować jedynie, że przebudzenie zespołu nastąpiło dopiero na wiosnę. Zabrakło trzech oczek, żeby znaleźć się w górnej części tabeli przed podziałem na grupy.

50 – GOL 1:0! Rzut wolny dla gospodarzy. Dobrze rozegrany stały fragment gry daje prowadzenie Termalice.
52 – GOL 1:1! W zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym najlepiej odnalazł się Martins.
62 – GOL 1:2! Indywidualna akcja Zająca kończy się golem dla Watry.
73 – GOL 1:3! Kolejny raz akcja Zająca i świetne uderzenie ląduje w sieci.