09.05.2021 | Czytano: 5465

Klasa A: Dziś pogoda sprzyja (+2 galerie)

AKTUALIZACJA! W sobotę w 24. kolejce podhalańskiej klasy a odbyło się 6 spotkań, dwa kolejne zaplanowane zostały na niedzielę, i dziś wreszcie uda się rozegrać mecze w warunkach, jakie na maj przystało. Piłkarze odwykli już od słońca i ciepła, bo ostatnie kolejki rozgrywane były w chłodzie, deszczu a nawet śniegu!

GKS Łapsze Niżne - Gorce Rdzawka 1:0  (0:0)
1:0 Szewczyk 72
GKS: Arendarczyk - Borowski, Chmiel, Sztuczka (90 Brynczka), Labuda, Kuruc, Nowobilski (80 Rataj), Bryja P., Sulir (63 Kubasek), Topór, Szewczyk, Bryja M., Waksmundzki, Babiarz, Bogaczyk
Gorce: Filas D. - Rapacz, Stolarczyk, Filas M., Zięba, Leśniak, Stolarczyk, Korczak, Jurzec, Jasieniak, Wójtowicz

26' dwójkowa akcja Topora z Bryją, uderzenie Bryji bramkarz sparował na róg
37' żółta kartka Zięby
61' zółta kartka dla Korczaka
63' zmiana Sulir schodzi wchodzi Kubasek
72' GOL! 1-0, Szybki kontratak GKS-u, zagranie Kuruca do Szewczyka, Szczepan Szewczyk zakłada obrońcy dziurę i mocnym strzałem obok słupka pokonuje bramkarza
77' szybka dwójkowa akcja Bryji i Kuruca, Kuruc uderza obok słupka
80' zmiana Rataj za Nowobilskiego
90' zmiana Brynczka za Sztuczkę

Biali Biały Dunajec - Skalni Zaskale 2:4 (1:3)
0:1 Król 10
0:2 Łukaszczyk K. 14
0:3 Gacek G. z karnego 18
1:3 Kliś 43
1:4 Łukaszczyk K. 50
2:4 Łukaszczyk P. 61
Biali: Franosz A., - Pańszczyk, Polak T., Polak Ł. (80 Magdziak), Łukaszczyk A., Karpiel, Jamrozowicz, Kliś (77 Tylka), Staszel (55 Franosz W), Bobak, Łukaszczyk P.
Skalni: Sowa - Józefczak, Łęczycki, Strama K. (72 Truty M.), Strug, Bryja, Czajkowski (23 Truty K.), Gacek G., Król (87 Borowicz), Szeliga (55 Gacek N.), Łukaszczyk (84 Gacek P)

Drużyna zasługuje na pochwałę - mówił po meczu prezes Skalnych Andrzej Tylka. W pierwszej połowie byliśmy bardzo skuteczni, w drugiej - w obliczu koszystnego wyniku było trochę rozluźnienia, za to Biali pokazali się z lepszej strony. Walczyliśmy do końca!

Zawrat Bukowina Tatrzańska - Orawa Jabłonka 3:0 (3:0)
1:0 Chowaniec K (Grela M.) 16
2:0 Gutt (Leniwicz) 18
3:0 Grela M (Chowaniec) 32
Zawrat: Wcislo - Gutt, Kuchta W., Kuchta J., Rzadkosz Ł., Leniewicz, Janczy, Chowaniec, Stasik, Grela
Orawa: Potaczek - Kapuściak, Joniak, Bełciak, Smutek, Sikora, Petk, Cieluch, Świder (45 Kasprzak K.), Pohrebni, Andrasiak (45 Kasprzak P.)

4' Napastnik Zawratu znajduje się sam na sam z Potaczkiem ale
bramkarz wygrywa ten pojedynek.
8' Kolejna strata w środku pola przez drużynę gości, M.Grela
wychodzi sam na sam z Potaczkiem ale po raz kolejny świetna
interwencją popisuje się bramkarz przyjezdych.
12' Rzut rożny dla gospodarzy mocno dośrodkowanie w pole karne
piłkę zbyt krótko do piłki dopada Rzadkosz ale jego mocny strzał z
trudem przeżuca na poprzeczka bramkarz Orawy.
16' GOL! 1:0 M.Grela wpada w pole karne podaje wzdłuż bramki gdzie
do piłki dopadł Chowaniec i ulokował ją w pustej bramce.
18' GOL! 2:0 Nie minęły dwie a drużyna Orawy dostała kolejny cios,
Cudzich mocnym podaniem z własnej połowy boiska uruchomił Gutta z
piłką minął się obrońca gości a Gutt w sytuacji sam na sam nie
dał tym razem najmniejszych szans Potaczkowi.
25' Pierwszy groźny atak gości uderzenie w światło bramki
Zawratu broni Wcisło.
32' GOL! 3:0 Rajd chowańca boczna strefą boiska który minął
obrońcę podał na 7 metr a tam odnalazł się M.Grela który mocnym
strzałem umieszcza piłkę w samym okienku bramki Jabłonki.
58' Rzut wolny dla gospodarzy Ł.Rzadkosz uderza na bramkę Orawy
ale z trudem świetnie broni Potaczek parując piłkę na rzut rożny.
62' Uderzenie zawodnika Orawy ale piłka przelatuje obok bramki.
76'  Janczy podaje w pole karne z piłką mija się obrońca
gości na 8 metrze do piłki dopada Stasik uderza ale po raz któryś w
tym meczu fantastycznie broni jego strzał Potaczek.
85' Rzut rożny dla Orawy, dośrodkowanie w pole karne zawodnik
Orawy uderza ale po jego strzale piłką przelatuje nad poprzeczką.
88' Przejęcie piłki w środku pola strzał na bramke Zawratu
ale pewnie wyłapuje Wcisło.

ZKP Asy Zakopane - Lubań Tylmanowa 0:2 (0:1)
0:1 Gołdyn S. 35
0:2 Noworolnik 74
ZKP: Paszuda - Deskiewicz, Pałka Sz., Bartos, Pietrzak, Celej, Pałka M., Marusarz, Tylek 55 Galica B.), Gut (22 Gaura), Majerczyk (61 Bukowski)
Lubań: Gołdyn H., Kozielec Ł., Ligas, Noworolnik, Kurnyta, Gołdyn S., Talarczyk, Hebda (75 Zacher), Pierzchała, Kwit, Zep (63 Udziela),

15' rzut wolny Zakopanego ale broni H. Gołdyn
23' akcja lewa strona S. Gołdyna dośrodkowanie piłka spada pod nogi M. Ligasa który uderza na bramkę ale dobrze interweniuje bramkarz
30' atak środkiem pola piłkarzy Lubania podanie do Talarczyka który oddaje mocny strzał ale broni bramkarz
35' mocny rzut z Autu , kombinacyjna akcja S. Gołdyna - Talarczyk - Zep i ten pierwszy pakuje piłkę do siatki prosto w okienko
55' akcja drużyny z Zakopanego zakończona strzałem ale dobrze interweniuje bramkarz
75' długie podanie do S. Gołdyna który wybiega na czysta pozycje i pozostaje sam na sam z bramkarzem ale piłka trafia w słupek
90' kombinacyjna akcja Zacher - Gołdyn - Noworolnik i ten ostatni umieszcza piłkę w bramce

Kartki:
43' Marusarz
81' Kwit
93' Gołdyn S.

KS Lokomotiv Chabówka - Orkan Raba Wyżna 1:3
0:1 (Orkan)
1:1 Rapacz 36
1:2 (Orkan) z rzutu wolnego 78
1:3 (Orkan) 79
KS Lokomotiv: Góra - Rapacz kamil, Pyka, Sumara, Rapacz Krzysztof, Łukaszka, Ślaga, Wnękowicz, Florczyk, Czyszczoń P., Zapała, Czyszczoń T., Sularz, Czyszczoń R., Fudro, Handzel, Gwiżdż Ł, Gwiżdż D
Orkan: Szklarz T. - Pałasz, Możdżeń R., Zając, Gromczak, Margosiak, Warciak, Saleh, Skawski, Kasiniak, Filipek, Szklarz M., Brynkus, Możdżeń Sz., Teper

Od poczatku gospodarze prowadzili grę, jednak szybko stracili bramkę po ewidentnym błędzie obrońcy. Nie wpłynęło to na grę Lokomotivu, nadal atakowali bramkę gości. Wyrównać udało się tuż przed przerwą, mocny strzał pod poprzeczkę Krzysztofa Rapacza znalazł drogę do siatki. Druga połowa to także częstsze ataki Lokomotivu, jednak dwie bramki Orkana po kontrach w końcówce ustawiły mecz.

11' po błędzie obrońcy Wnękowicza Orkan wykorzystuje okazję i obejmuje prowadzenie
36' po dośrodkowaniu Sumary, Pyka wystawia Piłkę do Rapacza który pięknym strzałem wyrównuje wynik. Akcja zaczęła się od wykopu brakmarza gości gospodarzy, który obronił stuprocentową akcję gości.
78' po faulu Piotra Czyszczonia rzut wolny dla gości został wykorzystany i po starzale glową jest 2:1
79' po szybkiej akcji Orkan podwyższa prowadzenie na 3:1 po przelobowaniu bramkarza

Bór Dębno - KS Zakopane 3:0
 (2:0)
1:0 Brynczka 22
2:0 Michalec 35
3:0 Myśliwiec 77
Bór: Pyrek - Potoczak K., Kozioł M., Grzywnowicz, Potoczak P., Gąsiorek, Dutkiewicz, Michalec, Kozioł S., Myśliwiec, Brynczka, Wróbel, Guros, Kudasik, Klamerus, Potoczak M.
Zakopane: Styrczula - Miśkowiec, Floryn, Cudzich, Gniadzik, Palmrich, Żelechowski, Piskorz, Stopka, Szczygieł, Diaz, Bogdanowicz,

Kartki:
38' Palmrich
88 Klamerus

Dunajec Ostrowsko - Wierchy Lasek 3:1 (2:0)
Bramkę dla Wierchów zdobył Włodarczyk
Wierchy: Nykaza - Jaróg M., Trzoniec, Gał, Plewa M., Plewa G., Nykaza R., Truty, Chorążak `( 60 Krupa), włodarczyk, Jaróg D. (84 Duda K.)

Przespaliśmy pierwszą połowę - mówi prezes Wiatru Zdzisław Łabuda. - Druga połowa bardziej aktywna, zdobyliśmy bramkę i gra była wyrównana, choć było trochę kartek. Gola przypieczętowującego zwycięstwo gospodarze zdobyli dopiero w 92 minucie.

Skawianin Skawa – Przełęcz Łopuszna 2:1 (0:0)
1:0 Bielarczyk
1:1 Chowaniec
2:1 Wojciak K. z rzutu karnego 90

Gospodarze kończyli mecz w dziewięciu - pierwszy gracz opuścił boisko po dwóch żółtych kartkach, potem do szatni z czerwoną kartką za obrazę sędziego poszedł Borzęcki.

wo/ zdj. Piotr Korczak, Piotr Kuczaj

Masz informacje na temat tych meczy, chcesz coś uzupełnić lub dodać? Podziel się z nami i naszymi Czytelnikami! Dzwoń lub wyślij sms na nr 790473860, możesz też wysłać mail na redakcja@sportowepodhale.pl lub znaleźć nas na facebook.com/sportowepodhale