04.02.2010 | Czytano: 1827

Ilość przekuć w jakość

W Klikuszowej rozegrano mistrzostwa Małopolski w biegach narciarskich. Świetne występy Justyny Kowalczyk sprawiły, iż na trasach pojawiła się rekordowa ilość zawodników. Wystartowało 300 zawodniczek i zawodników, reprezentujących 28 szkół podstawowych i 25 gimnazjów, na wspaniale przygotowanej 2 – kilometrowej pętli.

Organizatorzy dwa dni od świtu do zmroku przygotowywali trasę ratrakami i ręcznie wysypując śnieg, w miejscach gdzie go brakowało. Pogoda tylko nie dopisała. Prószył śnieg, wiał zimny i zmienny wiatr. Za to...
- Poziom był bardzo wysoki, bo na starcie stanęła cała czołówka krajowa w młodzieżowych kategoriach wiekowych – twierdzi kierownik zawodów, odkrywca Justyny Kowalczyk, Stanisław Mrowca. – Trzeba zaznaczyć, że pojawiły się nowe placówki szkolne. Za przykładem Kowalczyk niektóre szkoły wzięły się solidnie do pracy. Przedstawiciele powiatu nowotarskiego zaprezentowali poziom umiarkowany. Ośrodki troszkę podupadają. Nowy Targ też niczym szczególnym się nie wyróżnił. Można pochwalić jedynie Gimnazjum nr 1 i SP nr 5. Tam praca wre. Jeśli chodzi o Zakopane, to zdecydowanie najlepszą robotę wykonuje Kościelisko. To zasługa Zofii i Jerzego Leśników, którzy prowadzą UKS Regle. W kategorii gimnazjów wiedli zdecydowany prym. W klasyfikacji zespołowej przerwali czteroletnia hegemonię Mszany Górnej. Na podkreślenie zasługuje Gimnazjum z Kasinki Wielkiej, które uplasowało się na piątym miejscu, a nie pojawiało się przez wiele lat. Bardzo mocno swoją obecność zaznaczyli przedstawiciele z Osieczan. Stamtąd pochodzi wiele utalentowana zawodniczka, nasza nadzieja na kolejne igrzyska olimpijskie, Urszula Łętocha. Jak zwykle nie miała sobie równych. Kolejnej zawodniczce „dołożyła” 75 sekund, na dystansie 3 km. Były i inne „perełeczki”. Bardzo dobrze prezentuje się Agata Szymusiak z Cichego. Kiedyś trenowała biathlon. Niedawno zdecydowała się zmienić dyscyplinę. Bardzo dobrze biega Tomasz Garbień z Wiśniowej. Ta miejscowość powoli powraca do czołówki. Świetną pracę wykonuje tam córka nieżyjącego już Kazimierza Bubuli. Mam nadzieję, że ożywi się Obidowa i Klikuszowa. Przechodzą lekki kryzys, a kiedyś brylowały na polskich trasach. Myślę, że zmobilizuje ich fakt, iż na ich terenach organizujemy zawody powiatowe i wojewódzkie. Chciałbym wszystkim podziękować za pomoc w organizacji, bo było to ogromne przedsięwzięcie. Dyrekcji Gimnazjum w Klikuszowej oraz Witoldowi Koperniakowi, za to, że w swoich progach przyjęli taką armię zawodników. Liczymy, że współpraca będzie się pomyślnie układała i za rok ponownie tutaj zawitamy.

Medaliści

Rocznik 1999
Dziewczynki: 1. Magda Piczura (Ciche), 2. Joanna Jakieła (Kościelisko), 3. Agnieszka Gucwa (Ptaszkowa).
Chłopcy: 1. Dariusz Staszel (Kościelisko), 2. Piotr Łękawski (Rytro), 3. Daniel Gemza (Hańczowa).

Roczniki 1998
Dziewczęta: 1. Mariola Batko (Osieczany), 2. Klaudia Matuszek (Obidowa), 3. Kinga Gucwa (Ptaszkowa).
Chłopcy: 1. Arkadiusz Koszyk (Hańczowa), 2. Krzysztof Kosakowski (Łopuszna), 3. Krzysztof Zieliński (Wysowa).

Rocznik 1997
Dziewczęta: 1. Monika Mleczek (Chochołów), 2. Maria Skałka (Osieczany), 3. Patrycja Łopuch (Rabka III).
Chłopcy: 1. Mateusz Kuruc, 2. Jan Skalski ( obaj Hańczowa), 3. Krzysztof Marmol (Piątkowa).

Rocznik 1996
Dziewczynki: Karolina Stolarczyk (Rabka), 2. Weronika Walkosz (Biały Dunajec), 3. Paulina Tupta (Kasinka Wielka).
Chłopcy: 1. Maciej Łętocha (Osieczany), 2. Kamil Smoła (Uście Gorlickie), 3. Daniel Duda (Klikuszowa).

Rocznik 1995
Dziewczynki: 1. Joanna Rysula (Kościelisko), 2. Maria Skałka (Osieczany), 3. Anna Orawiec (Lipnica Wielka).
Chłopcy: 1. Bartek Leśniak (Piątkowa), 2. Mateusz Chowaniec (Kościelisko), 3. Adrian Jeleński (Piątkowa).

Rocznik 1994
Dziewczynki: 1. Urszula Łętocha (Osieczany), 2. Agata Szymusiak (Ciche), 3. Natalia Grabiec (Mszana Górna).
Chłopcy: 1. Tomasz Garbień (Osieczany), 2. Dawid Piszczór (Klikuszowa), 3. Kamil Bołdyzer (Nowy Targ I).

Zespołowo
Szkoły podstawowe: 1. Kościelisko – 70 pkt., 2. Hańczowa – 48, 3. Chochołów – 37, 4 -5. Ciche i Osieczany – 32, 6. Obidowa – 31.
Gimnazja: 1. Kościelisko – 47, 2. Mszana Górna – 38, 3. Osieczany – 37, 4. Ciche – 32, 5 -6. Kasinka Wielka i Liponica Wielka - 30

Tekst Stefan Leśniowski

Komentarzereklama