31.03.2021 | Czytano: 1810

Drugie miejsce Niewiadomej

Katarzyna Niewiadoma zajęła drugie miejsce na wyścigu Dwars Door Vlaanderen. Polka z grupy Canyon SRAM Racing przegrała na finiszu tylko z Holenderką Annemiek van Vleuten (Movistar Team), z którą uciekała przez wiele kilometrów.

Trasa z kilkoma pagórkowymi podjazdami  liczyła  122.2 kilometra wokół Waregem.  Sześć odcinków było brukowych. Peleton od samego początku jechał bardzo mocnym tempem. Najważniejsze wydarzenia zaczęły się dziać 36 kilometrów przed metą.  Zaatakowała  mistrzyni Europy Annemiek van Vleuten. Za nią ruszyła tylko Katarzyna Niewiadoma. Uciekinierki na końcu wspinaczki miały już pół minuty przewagi nad peletonem. Z głównej grupy próbowało za nimi ruszać kilka zawodniczek bez powodzenia.  Polka i Holenderka bardzo dobrze ze sobą współpracowały, co spowodowało, że po ostatnim podjeździe miały blisko 20 sekund przewagi. I to właśnie one między sobą rozstrzygnęły losy zwycięstwa na sprinterskim finiszu. Na nim lepsza okazała się Annemiek van Vleuten. Drugie miejsce oczywiście zajęła Katarzyna Niewiadoma.