29.03.2021 | Czytano: 810

Świetna jazda Niewiadomej

Niedługo po występie panów w „Wietrznym Klasyku”, swoje chwile miały panie. Wyścig zapowiadał się ciekawie, bo stratowała w nim Katarzyna Niewiadoma. 
Kolarki od początku były bardzo aktywne. Co rusz któraś inicjowała ataki. Żaden z nich nie był na tyle mocny, by utworzyła się ucieczka.  Aktywnie jechała Katarzyna Niewiadoma, która kilkukrotnie brała udział w bardzo poważnie wyglądających odjazdach. Zwłaszcza ten, który utworzył się na 30 kilometrów przed metą. Oprócz Niewiadomej znalazły się w nim m.in. Longo Borghini, Pieters, Vos, Cavalli, Kopecky oraz Van Dijk. Niestety ucieczka została dogoniona przez główną grupę.
 
15 kilometrów przed metą Longo Borghini znów zaatakowała. Tym razem zabrała za sobą Włoszkę – Sorayę Paladin. Ich współpraca układała się całkiem dobrze. Zdecydowanie inaczej sytuacja miała się natomiast w peletonie, który długo zdawał się nie pamiętać o uciekającej dwójce. Dopiero na ostatnich kilku metrach główna grupa, na której czele dzielnie pracowała bardzo mocna Niewiadoma mocniej przyspieszyła i zaczęła zbliżać się do Włoszek. Liderujące kolarki  słabły, ale nie poddawały się. Mocno  pracowała przede wszystkim Longo Borghini, jednak wyraźnie zmęczona Paladin również robiła wszystko, by dojechać do mety przed główną grupą. Nie udało się. Zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego w końcu zostały doścignięte, a chwilę później rozpoczął się finisz. Najszybsza na nim okazała się Marianne Vos. Natomiast Katarzyna Niewiadoma przyjechała na końcu grupki, zajmując 37. lokatę.
 
Stefan Leśniowski
 

Komentarzereklama