21.03.2021 | Czytano: 1212

Trofeo Alfredo Binda. Niewiadoma tuż za podium

Elisa Longo Borghini zwyciężyła w Trofeo Alfredo Binda. Mistrzyni Włoch triumfowała po samotnym odjeździe. Na czwartym miejscu zmagania ukończyła Katarzyna Niewiadoma.

Etap liczył 141,8 km. Trasa wiodła z Cocquia Trevisago do Cittiglio z sześcioma podjazdami  - Caidana (1,4 km, 6,3%), Cunardo (4 km, 4,7%) oraz czterokrotnie Orino (3,4 km, 4,1%).

Wyścig rozegrał się na 25 km.  Zaatakowała Katarzyna Niewiadoma, a za nią podążyła Elisy Longo Borghini. Włoszka szybko odjechała i z każdym kilometrem zwiększała przewagę. Za nią podążała grupa składająca się z pięciu zawodniczek, w tym pochodząca z Ochotnicy Katarzyna Niewiadoma. Samotny atak Włoszki się powiódł. Na metę wjechała z ponad minutową przewagą nad kolejnymi kolarkami. Finisz z grupy wygrała Marianne Vos. Na czwartym miejscu do mety dotarła Katarzyna Niewiadoma.