03.02.2010 | Czytano: 1363

ZALPS: Emocje na zakończenie pierwszej rundy

Dobiegła pierwsza runda rozgrywek w Zakopiańskiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej. Rozegrano w niej mecze zaległe.

Końcówka pierwszej rundy okazała się całkiem ciekawa. Najbardziej zacięty mecz stoczyły Bank Bukowina z TG Sokół Zakopane. Pierwszego seta wygrał Sokół, drugiego Bukowina. W tie-braeku cały czas prowadził Sokół by w końcu polec 14-16. W drugim meczu Bukowina nie dała rady COS-owi przegrywając 1-2. W ZALPS przyznaje się punkty za każdego wygranego seta i to już jest zysk Bukowiny z faworyzowanym COS-em. Inny kandydat do tytułu Cienkie Bolki pokonały 3-0 Kościelisko, chociaż w drugim secie zanosiło się na sensację, bo osłabione kadrowo Kościelisko prowadziło ulegając rywalom dopiero w końcówce seta. Druga runda rozpocznie się od następnego weekendu a spotkają się w niej pierwsza z ostatnią drużyną w tabeli, w pozostałych meczach analogicznie.