15.10.2020 | Czytano: 1989

MP. Natalia Gąsienica Wawrytko blisko podium (+zdjęcia)

Na wodach Jeziora Tarnobrzeskiego odbyły się Mistrzostwa Polski do lat 9 dla zawodników żeglarskiej jednoosobowej klasy regatowej Optimist. 
O mistrzowskie tytuły walczyło 49 zawodników ( 23 dziewczynki i 26 chłopców) z największych sportowych ośrodków żeglarskich w Polsce, reprezentujących dwadzieścia klubów: Opti CWM Gdynia, Gdański Klub Żeglarski, Giżycka Grupa Regatowa, TS Kuźnia Rybnik, ŻMKS Poznań, KSW Baltic Dziwnów, LKS Charzykowy, KŻ Horn Kraków, UKS Żegluj Lublin, AZS Uniwersytet Warszawski, UKS FIR Warszawa, MKS „Dwójka” Warszawa, Jacht Klub Kotwica Tarnobrzeg, Klub Sportowy AQUA Włocławek. KW LOK Garland Gliwice, Jacht Klub Nisko, UKS Zalew Kielce, KS Spójnia Warszawa, Klub Sportowy Wiaterni Nowy Targ.
 
W ciągu trzech dni regat odbyło się po pięć wyścigów dla dziewcząt i chłopców. Wszystkie wyścigi w dobrych warunkach wiatrowych, jednak w ostatnim dniu zawodnicy zmagali się z niską temperaturą powietrza (ok. 8 st. C.). Świetne wyniki osiągnęli reprezentanci KS Wiaterni. Natalia Gąsienica Wawrytko zajęła czwarte  miejsce (w ubiegłym roku 17), a debiutant ośmioletni Rafał Bednar miejsce 14. Natalia „otarła” się o podium bowiem do trzeciego miejsca zabrakło zaledwie dwóch punktów. Rafał zaczynał przygodę z żeglarstwem sportowym w zeszłym roku, ale to w tym sezonie zrobił duże postępy między innymi dzięki poprawieniu się bazy sprzętowej Klubu, która w tym roku została wzmocniona zakupami dokonanymi przy wsparciu Urzędu Miasta Nowy Targ i ZEW Niedzica S.A.
 
Mistrzostwa PSKO pierwotnie miały odbyć się w sierpniu, ale na skutek braku wiatru zostały przeniesione na wspólny termin z Jesiennymi Mistrzostwami Miasta Tarnobrzeg. I tak, w tym samym czasie rozegrano VII Jesienne Mistrzostwa Miasta Tarnobrzeg. Regaty te zaliczane do Pucharu Polski o wysokim współczynniku 1,6 przyciągnęły 51 zawodników Optimist do lat 15 z całej Polski. Rozegrano 6 wyścigów. Miejsca zawodników KS Wiaterni: dziewczęta Eliza Dudas 7, Nadia Wielkiewicz 9, Karolina Kucharska 14; chłopcy Piotr Bystrowski 13.

opr/sles
 
 

Komentarze

reklama