30.09.2020 | Czytano: 1473

Strzała Walońska. Niewiadoma dziesiąta

Katarzyna Niewiadoma zajęła dziesiąte miejsce w tegorocznej edycji Strzały Walońskiej.

23. edycja Strzały Walońskiej liczyła 124 km. Zawodniczki startowały w miejscowości Huy, a miały walczyć o zwycięstwo na ściance Mur de Huy.  Po 30 kilometrach od peletonu oderwały się: Mireia Benito, Marieke Van Witzenburg i Kirstie van Haaften.

Walka  rozpoczęła się na Mur de Huy. Podczas pierwszego podjazdu pod słynną ściankę z mocno naciągniętego peletonu zaatakowało kilka zawodniczek i duża grupa rozpadła się. Jazdę utrudniał padający deszcz. W czołówce zostało niespełna 30 zawodniczek, a wśród nich była Katarzyna Niewiadoma.

10 kilometrów przed metą w pierwszej grupie zostało  21 kolarek. Mistrzyni świata wyszła na czoło na 700 metrów przed metą. Katarzyna Niewiadoma  500 metrów przed linią mety odpadła z walki o podium.  Zaatakowała Demi Vollering, ale mistrzyni świata Anna van der Breggen nie odpuszczała i to ona pierwsza przekroczyła linię mety. To był jej szósty z rzędu trumf w Walońskiej Strzale.  Druga była Cecilie Uttrup Ludwig, a trzecia Demi Vollering.