06.09.2020 | Czytano: 6018

Klasa A: Cenna zaliczka (+ dwie galerie)

AKTUALIZACJA Kibice w Dębnie szybko zobaczyli bramkę w starciu ich drużyny z Lubaniem. Ku zmartwieniu gospodarzy do siatki trafił gracz z Tylmanowej, a jak się później okazało, był to jedyny gol w tym meczu.

Biali Biały Dunajec – Gorce Rdzawka 1:0 (0:0)
1:0 Bobak 84
Biali: A. Franosz, Pańszczyk (53 T. Staszel), T. Polak, Bobak, Łojas, Karpiel (75 S. Staszel), D. Rzadkosz, Ł. Polak, W. Franosz (53 Magdziak), Kliś (90 Tylka), Skupień (75 Łukaszczyk).
Gorce: D. Filas – Zając, M. Stolarczyk, P. Stolarczyk, P. Worwa, Jagosz, Korczak (75 p. Jurzec), Majerski, M. Filas, D. Jurzec, Leśniak.

Piłkarze długo rozkręcali się na boisku. Pogoda senna, emocji na murawie jak na lekarstwo. Złą passę przełamali Biali na sześć minut przed końcem meczu.

84 GOL! 1:0 – Bobak podjął ryzyko w indywidualnej akcji i opłacało się.

GKS Łapsze Niżne – Wierchy Lasek 0:1 (0:1)
0:1 D. Jaróg 21 główka
Łapsze Niżne: Łukuś – Sz. Waksmundzki (55 Jandura), Topór, Nędza-Kubiniec, Sztuczka (86 Nowak), Kuruc, Bryja, Nowobilski (74 Kubasek), Bogaczyk (46 Tomasz), Kromka, M. Chmiel.
Wierchy: J. Nykaza, D. Jaróg, Bocheński, Mateusz Plewa, R. Nykaza, Trzoniec, Marcin Plewa (76 Cisoń), G. Plewa, Gał, M. Jaróg, Chorążak (80 Włodarczyk).

Pierwsze 45 minut można krótko podsumować: dużo gry w środku pola. Po przerwie z jednej, jak i z drugiej strony, był nacisk na zdobycie bramki, ale finalnie okazał się bezowocny.

21 GOL! 0:1 – zagranie z rożnego: D. Jaróg głową pokonał bramkarza.
31 – uderzenie Topora z rzutu wolnego z 20. metrów obok słupka.
52 – kombinacyjna akcja gospodarzy lewą stroną skończyła się uderzeniem Topora nad bramką.
72 – uderzenie z wolnego Tomasza w poprzeczkę z 20. metrów.
88 – akcja lewą stroną: Bryja huknął w słupek.
90 +2 – zamieszanie w polu karnym gości. Topór trafił w bramkarza.

Aneta Opyd

Dunajec Ostrowsko - KS Zakopane 0:4 (0:2)
0:1 Stopka 10
0:2 Floryn M 20
0:3 gol samobójczy 70
0:4 Stopka 80
Dunejc: Kucharski, Krupa. Ziętek, Śmiałek, Wróbel. Kamiński, Kamiński, Waksmundzki, Czubernat, Szpyrka
Zakopane: Łuakszczyk - Stopka, Miśkowiec, Floryn, Pawlikowski, Kaczmarek,  Palmirch, Dermchenko, Bogdanowicz, Król, Diaz

To zasłużona wygrana, mieliśmy bardzo sytuacji już w pierwszej połowie spotkania - powiedział trener Zakopanego Maciej Wadas. Ofensywnych okazji zakończonych strzałem w poprzeczkę czy słupek było wiele, powinnismy wygrać więcej.

Dramat - tak pierwszą połowę określił trener Dunajca. Popełnialiśmy proste błędy.
Druga połowa była bardziej wyrównana ale również indywidualne błędy sprawiły, że przeciwnik dominował na boisku.

Zawrat Bukowina Tatrzańska - Orkan Raba Wyżna 4:3 (2:1)

4:3 Filipek z rzutu karnego 81
Zawrat: Wcisło - Cudzich, Kuchta, Gutt, Staszel, Zarycki (77 Grela G.), Janczy, Rzadkosz, Chrobak, Stasik (87 Majerczyk), Budz
Orkan: Szklarz - Zając, Możdżeń, Pałasz, Zych, Skwarek, Łacek, Kasiniak, Brynkus (34 Gromczak), Saleh, Filipek

27 - GOL! 0:1 błąd obrońców Zawratu - Filipek wychodzi na wolne pole i strzela obok bramkarza
29 - GOL! 1:1 Michał Stasik minął dwóch zawodników w pulu karnym i został faulowany. Jakub Gutt wykorzystał rzut karny
33 - GOL! 2:1 wrzutka Budzą w pole karne, obrońca Orkana wybija na 16 metr gdzie znajduje się nie kryty Rzadkosz, który dokłada nogę do piłki i wpada koło słupka
34 - zmiana w Orkanie, Gromczak wchodzi za Brynkusa
46 - zmian w Zawracie, Grela wchodzi za Budza
49 - akcja Zawratu - wrzutka Janczego i Chowaniec strzela z pierwszej po ziemi. Bramkarz z trudem broni
58 - GOL! 3:1 akcja godna stadionów świata. Wrzutka Janczego do Gutta, który zgrywa z pierwszej piłki do Greli i ten też pierwszej strzela do pustej bramki
60 - zmian w Orkanie. Gromczak wchodzi za Kasiniaka
70 - GOL! 3:2 wrzutka z rzutu rożnego - Gutt odbija ręką i Filipek wykorzystuje rzut karny
77 - zmiana w Zawracie - schodzi Zarycki, wchodzi Grela Grzegorz
81 - GOL! 4:2 piękna bramka! Janczy wrzuca piłkę i Marcin Grela strzela z przewrotki!
83 - GOL! 4:3  faul w polu karnym i Filipek wykorzystuje drugiego karnego
87 - zmiana w drużynie Zawratu - Majerczyk wchodzi za Stasika

wo/

Skawianin Skawa – Skalni Zaskale 2:3 (2:1)
1:0 Kołodziej (Stachura) 6 głową
2:0 P. Bielarczyk 10
2:1 K. Strama 25
2:2 Łukaszczyk 60
2:3 Łukaszczyk 90 +4 głowa po wolnym
Skawianin: Siupa – Bogdał, Miśkowiec, Chyła, P. Wójciak, K. Wójciak, Kołodziej, Żądło, B. Bielarczyk, P. Bielarczyk, Stachura
Skalni: Jaróg – Józefczak, S. Strama, K. Strama, Bryja, Czajkowski, G. Gacek, Truty, Król, Szeliga, Łukaszczyk

Niesamowite emocje zafundowały drużyny w Skawie. Świetny początek Skawianina zakończony szałem radości w obozie Skalnych. Na szczególne gratulacje zasługuje grający w Zaskalu Kacper Strama. 15 – latek dał impuls swojej drużynie, zdobywając dla niej pierwszego gola.

6 - GOL 1:0! Co za wejście gospodarzy w to spotkanie. Stachura dorzuca z bocznego sektora, a skutecznie z głowy strzela Kołodziej.
10 – GOL 2:0! P. Bielarczyk decyduje się na próbę zza pola karnego. Jaróg zmuszony do kapitulacji.
25 – GOL 2:1! Skalni łapią kontakt po dokładnym uderzeniu K. Stramy.
55 – Bogdał ogląda czerwony kartonik i osłabia swój zespół.
60 – GOL 2:2! Szybka reakcja przyjezdnych po kartce dla rywala. Łukaszczyk doprowadza do remisu.
90 +4 – GOL 2:3! Rzut wolny dla Skalnych, to ostatnia akcja meczu. Dogranie zamyka dobrą główą Łukaszczyk. Przyjezdni rzutem na taśmę wygrywają to spotkanie.

KS Lokomotiv Chabówka – Przełęcz Łopuszna 2:0 (0:0)
1:0 Krystian Pyka 49
2:0 Wnękowicz 85 z karnego
Lokomotiv: Góra – Czyszczoń – Krzysztof Rapacz, Florczyk, Panek, Nawara, Kamil Rapacz, Łukaszka , Ślaga, Krystian Pyka, Mrożek
Przełęcz: Klamerus – J. Chowaniec, Blacharczyk, B. Chowaniec, P. Maciasz, J. Maciasz, Witold Chowaniec, Plewa, Wincek, Sz. Chowaniec, Łęczycki

Lokomotiv zadał pierwszy cios tuż po wznowieniu gry po przerwie. Faul bramkarza Przełęczy w ostatnich minutach rozwiał szansę na punkty dla gości.

49 – GOL 1:0 Potężne uderzenie z niemal 30 metrów w wykonaniu Łukaszki. Bramkarz z problemami paruje do boku, gdzie skutecznie dobija Pyka.
85 – GOL 2:0 Atak bramkarza na nogi rywala skutkuje decyzją o rzucie karnym. Z „wapna” pewnie sprawiedliwości dopełnia Wnękowicz.

Bór Dębno – Lubań Tylmanowa 0:1 (0:1)
0:1 Kołodziej 8
Bór: Siedlarz – K. Potoczak, Kozioł (78 Regiec), Myśliwiec, M. Potoczak (86 T. Grzywnowicz), M. Grzywnowicz, Wróbel (46 Młynarczyk), Iglar, Gąsiorek, Michalec (82 Guroś), Brynczka
Lubań: H. Gołdyn – M. Udziela (46 Zep), Kołodziej (86 T. Udziela), Kwit (90 Zacher), Lizoń, Adamczyk, Noworolnik, Kurnyta, Michałczak, B. Gołdyn, Kozielec

Dzięki wyjazdowej wygranej, Lubań wyprzedza w tabeli swojego dzisiejszego rywala. Spotkanie na wysokim poziomie w defensywie, jedna bramka przesądziła o tym, kto zgarnie pełną pulę.

8 – GOL 0:1! Kapitalne uderzenie z okolicy 20 metra w wykonaniu Kołodzieja. Piłka zatrzęsła się w sieci i mamy prowadzenie gości.
14 – Kolejne zagrożenie ze strony przyjezdnych. Po strzale Kurnyty z dystansu futbolówka minimalnie mija słupek.
24 – Próba Potoczaka przelatuje nad poprzeczką.
40 – Było groźnie. Adamczyk zmusił Siedlarza do sporego wysiłku ale bramkarz Boru ratuje swój zespół.
56 – Młynarczyk po zmianie dał pozytywny impuls drużynie. Jego strzał minimalnie przelatuje nad bramką

Krzysztof Kościelniak, zdjęcia Krzysztof Garbacz

ZKP Asy Zakopane - Orawa Jabłonka 0:1 (0:0)
Zakopane: Paszuda - Deskiewicz, Pietrzak, Sawina, Gąsienica-Kaspruś, Marusarz, Fąfrowicz, Palka, Podosek, Galica, Lelej

Mecz był bardzo ciężki i pełen nieczystych zagrań - powiedział po meczu trener Jabłonki Dariusz Brząkała. Ponownie posypały się żółte kartki za faule na zawodnikach konstruujących ataki.