Klasa A: Środowe nadrabianie zaległości (+dwie galerie)

AKTUALIZACJA Niektóre z zaplanowanych tydzień temu spotkań zostały odwołane z powodu złego stanu boisk. Dzisiaj nadrabiamy zaległości.

Skawianin Skawa – Zawrat Bukowina Tatrzańska 0:1 (0:0)
Skawa: Siepak – Bogdał,  Gacek, Chyła, Kołodziej (85 T. Wójciak), P. Wójciak, K. Wójciak, Żądło, Hradecki (72 Molus), Koźlak (63 Macias), Stachura.
Zawrat: Bużek – Gutt, Chrobak, Janczy, Ustupski, J. Stasik, G. Grela (77 Surma), K. Chowaniec, Majerczyk, Michał Stasik, Ł. Rzadkosz.

Bezbarwna pierwsza połowa nie przyniosła goli. W drugiej zdecydowana przewaga Zawratu dała o sobie znać. Ostatecznie było nerwowo w końcówce, ale goście dotrwali i notują trzy oczka.

7 – długie podanie przechodzi linię obrony i trafia do Hradeckiego. Ten wyszedł na czystą pozycje, ale bramkarz Zawratu skraca kąt i po jego ramieniu piłka wychodzi na korner.
13 – Hradecki z prawej flanki płasko w pole karne. Obrócony tyłem do bramki Stachura próbował piętką, ale futbolówka mija lewy słupek o kilka metrów.
22 – Ustupski dostaje podanie na 8. metrze przed bramką. Jego strzał został sparowany za linię końcową.
27 – odważna próba G. Greli z okolicy 30. metra. Płaski strzał z pierwszej piłki mija jednak prawy pręt bramki.
30 – Majerczyk z dystansu. Piłka skozłowała przed bramkarzem i sprawiła mu spore problemy.
33 – wolny zza bocznej linii pola karnego. Hradecki odważnie pórbuje bezpośrednio ze stałego fragmentu, ale piłka przetarła się tylko po górnej siatce.
48 – dwie szanse Chrobaka pod rząd. Najpierw z linii szesnastki obok słupka, później z prawej strony pola karnego mocno obok spojenia.
54 – K. Chowaniec z bardzo ostrego kąta po krótkim słupku. Bramkarz skutecznie pakuje na róg.
56 – kapitalny soczysty strzał Chrobaka zmierzał pod poprzeczkę. Siepak w widowiskowy sposób przerzuca nad bramką.
61 – Ustupski przymierzył z lewej nogi na szestnastkę. Futbolówka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.
65 - GOL! 0:1 – K. Chowaniec dynamicznie przedarł się lewym skrzydłem w pole karne, po czym zgrał wzdłuż niego. Ustupski nie trafił czysto w piłkę, ale G. Grela skutecznie wbił ją z bliskiej odległości.
70 – Stachura wyszedł na pozycję i ruszył w stronę bramki. Próba przelobowania golkipera okazała się nieudana. Piłka przetoczyła się obok słupka.

2:4 Brynczka 80
Przełęcz: Kolasa – B. Chowaniec, Władysław Chowaniec, Maciasz, Wincek, Blacharczyk (70 M. Chmielak), Ambroż, Witold Chowaniec, Sz. Chowaniec, D. Chmielak, Łęczycki (75 K. Chowaniec).
Bór: Siedlarz – Potoczak, K. Gąsiorek, M. Grzywnowicz, M. Kozioł, Michalec, Iglar, Wróbel, Myśliwiec, M. Potoczak, Młynarczyk (46 Brynczka).

Początkowo Bór Dębno chciał przełożyć mecz z Przełęczą, ale nie uzyskali oni zgody i finalnie mecz wystartował o 17:30. Zmiana w 46. minucie okazała się złotą zmianą, bo Brynczka ustrzelił hat-tricka.

8 GOL! 1:0 – Sz. Chowaniec wyszedł sam na sam i padła pierwsza bramka spotkania.
20 1:1 – Blacharczyk niefortunnie kopnął piłkę, a ta wturlała się do siatki i mamy samobójczego gola.
50 GOL! 1:2 – cztery minuty na boisku po zmianie i Brynczka wpakował futbolówkę z impetem.
61 GOL! 2:2 – Witold Chowaniec odnalazł niepilnowanego Wincka, a ten po długim rogu dokończył swoje zadanie.
67 GOL! 2:3 – Brynczka kolejny raz w akcji zwieńczonej sukcesem bramkowym.
80 GOL! 2:4 – ostatnie bramka spotkania padła na 10 minut przed końcem, a autorem został Brynczka, zostając najlepszym strzelcem w dzisiejszym meczu.