05.08.2020 | Czytano: 8705

Klasa A: Środowy maraton piłkarski (+zdjęcia)

Spore natężenie futbolowych spotkań. W środku tygodnia nadmiar wrażeń w A-klasie.

Ruszyła druga kolejka w podhalańskiej A-klasie. Równo o godzinie 18:00 sędziowie na siedmiu boiskach odgwizdali start piłkarskich zmagań. Jedynie KS Zakopane i Orawa Jabłonka nie pojawili się na murawie, bo ich mecz odbył się 25 lipca i zakończył się wygraną zakopiańczyków.

Biali Biały Dunajec – Lubań Tylmanowa 2:2 (1:2)
0:1 Michałczak 17
1:1 Kliś 30 po rzucie wolnym
1:2 Adamczyk 44
2:2 Bobak 81 karny
Biali: A. Franosz – Gąsior, Pańszczyk, Polak, A. Łukaszczyk, Łojas, M. Karpiel (75 S. Staszel), Kliś (55 Bobak), W. Franosz (75 Magdziak), D. Rzadkosz, Jamrozowicz (55 Bryjak).
Lubań: Podgórski – Pierzchała (76 Bodziarczyk), W. Noworolnik, Ł. Kozielec, Kwit, Kołodziej, Talarczyk, S. Kurnyta, Michałczak, Zep (67 M. Ligas), S. Adamczyk.

Środowe spotkanie w Białym Dunajcu zakończyło się remisem. Do ostatnich minut Lubań miał sporą przewagę, ale rzut karny zmienił wszystko.

Momenty były
17 GOL! 0:1 – Michałczak w indywidualnej akcji zdobył pierwszą bramkę.
27 GOL! 1:1 – rzut wolny dla Białych: Kliś zmylił Podgórskiego i mamy remis!
44 GOL! 1:2 – Adamczyk wykorzystał lukę w obronie Białych i posłał futbolówkę prosto w siatkę!
81 GOL! 2:2 – rzut karny wzorcowo wykonał Bobak.

GKS Łapsze Niżne – Skalni Zaskale 3:1 (0:1)
0:1 Łukaszczyk (Zagata) 4 główka
1:1 A. Topór 48
2:1 Nędza-Kubiniec (Krzysztofiak) 51
3:1 A. Topór 84 po rzucie wolnym
GKS: Jamróz – Szymon Waksmundzki, Szczepan Waksmundzki, Marek Chmiel, Sztuczka (50 Kuszczak), M. Kowalczyk, A. Topór, Tomasz, Nędza-Kubiniec, K. Kowalczyk (46 J. Bogaczyk), Krzysztofiak.
Skalni: Cisoń – Józefczak, Strama (56 Stanek), M. Łęczycki, Bryja, G. Gacek, Czajkowski, Zagata (54 N. Gacek), Szeliga, M. Król, Łukaszczyk (70 K. Łęczycki).

Gospodarze potrzebowali pierwszych 45. minut, żeby wkręcić się w tempo gry. Nie trafili na łatwego przeciwnika, bo Skalni byli w dobrej formie. Po sobotniej wygranej z Gorcami, dzisiejsza przegrana to zimny kubeł wody na ostudzenie entuzjazmu.

4 - GOL! 0:1 – wrzutka Zagaty w pole karne do Łukaszczyka, przyjął główką i mamy pierwszą bramkę!
11 – Nędza-Kubiniec zaatakował lewą flanką, zagrał do Krzysztofiaka, ale ten huknął prosto w bramkarza gości.
45 – rzut wolny na połowie boiska dla Łapsz Niżnych: krótkie zagranie do Marka Chmiela, ten wycelował futbolówkę do bramki przeciwnika, ale golkiper wykazał się skutecznością i odparł atak.
48 GOL! 1:1 – A. Topór świetnie wykorzystał rzut wolny i huknął w prawy dolny róg.
51 GOL! 2:1 – zagranie Krzysztofiaka na 5. metr, który przyjął Nędza-Kubiniec i piłka precyzyjnie dostała się do siatki!
58 – J. Bogaczyk mocno zaatakował, bramkarz obronił, Krzysztofiak próbował dobić, ale obrońcy gości nie pozwolili na dalszą inicjatywę.
73 – mocne uderzenie A. Topora, ale piłka spotkała się ze słupkiem.
84 GOL! 3:1 – rzut wolny: indywidualna akcja A. Topora zakończona sukcesem!
90 – kolejny strzał Topora w słupek.

Wierchy Lasek – Orkan Raba Wyżna 0:1 (0:0)
0:1 Traczyk 90+8
Wierchy: J. Nykaza – R. Nykaza, M. Jaróg, Mateusz Plewa, G. Plewa, D. Jaróg, Truty (70 Obrochta), B. Gał, Chorążak (76 Krupa), Bocheński, Włodarczyk.
Orkan: T. Szklarz – Świder, R. Możdżeń (45 Gromczak), Skwarek, Dziwisz (60 D. Traczyk), Warciak, K. Traczyk, Skawski, Saleh, Pałasz, Filipek.

Cóż to był za widowiskowy mecz! Wierchy ostatnią przegraną z Łopuszną gorzko przełkęli i w tym spotkaniu pokazali na co ich stać. Sędzia doliczył 6 minut dodatkowego czasu, w praktyce wyszło 8 bezcennych minut dla Orkana. Dosłownie w ostatniej minucie goście rzutem na taśmę wygrali mecz.

18 – Bocheński posłał do Włodarczyka, ten zagrał do G. Plewy, który oddal strzał tuż obok bramki.
22 – rzut wolny dla Orkana: Filipek huknął z impetem z 20. metra, ale piłka przeleciała wysoko nad bramką.
20 – Warciak z 20. metra próbował swoich sił, ale kopnął za mocno.
31 – Włodarczyk w indywidualnej akcji próbował zdobyć pierwszą bramkę spotkania, ale bramkarz Orkana wybił piłkę.
38 – Bocheński sprytnie przejął piłkę, ale trafił niecelnie w obrońcę Orkana.
40 – rzut wolny z narożnika pola karnego: Skawski jednak uderzył w poprzeczkę.
43 – Filipek z 20. metra tak podkręcił, że J. Nykaza miał niemałe problemy z obroną.
44 – rzut wolny dla gospodarzy: Plewa wycelował w słupek.
46 – Włodarczyk do Bocheńskiego, ten zmierzył się z bramkarzem Orkana, ale przegrał pojedynek.
55 – Filipek sam na sam z golkiperem, ten jednak wybronił w świetnym stylu.
61 – rzut wolny dla Orkana: Saleh uderzył z 18. metra, ale J. Nykaza nie dał się zaskoczyć.
71 – składna akcja Wierchów zakończona strzałem Bocheńskiego tuż nad bramką Orkana.
72 – strzał Saleha z problemami, ale skutecznie obronił J. Nykaza.
75 – Włodarczyk wymanewrował trzech obrońców, skierował piłkę w stronę bramki, ale niecelnie, a szkoda, bo była to najlepsza okazja dla Wierchów do zmiany wyniku dzisiejszego starcia.
77 – bramkarz Wierchów z wolnego wybił piłkę w pole karne, Włodarczyk przejął główką inicjatywę, ale ta poleciała nad poprzeczką.
78 – Gromczak kopnął tuż obok słupka.
85 – Obrochta w dobrej sytuacji uderzył wprost w golkipera.
90+8 GOL! 0:1 – agresywna gra w ostatnich minutach meczu: zamieszanie w polu karnym wykorzystał D. Traczyk, który dołożył nogę do turlającej się piłki i gooool!

Gorce Rdzawka – Przełęcz Łopuszna 1:4 (1:2)
0:1 J. Maciasz 14 z karnego
0:2 Sz. Chowaniec 25 po rożnym
1:2 P. Stolarczyk 33 z karnego
1:3 Ligęza (Łęczycki) 50
1:4 Sz. Chowaniec 54
Gorce: D. Filas – Zając (85 Mierzwa), M. Filas, P. Stolarczyk, D. Jurzec, Dziechciowski, M. Stolarczyk, Jagosz, Korczyk, Majerski (68 Wójtowicz), Worwa
Przełęcz: Kolasa – Blacharczyk (82 Władysław Chowaniec), B. Chowaniec, J. Chowaniec (90+2 M. Chmielak), J. Maciasz, P. Maciasz, Witold Chowaniec, Ligęza (88 Plewa), Sz. Chowaniec, Łęczycki (75 P. Chowaniec), D. Chmielak (72 Wincek)

Przełęcz okazuje się bezlitosna dla beniaminków. Po ostatniej wygranej z Wierchami, dziś w wyjazdowym spotkaniu ponownie aplikuje swojemu rywalowi cztery gole.

Momenty były:
6 – Rzut wolny dla gospdoarzy tuż za linią szesnastki. Korczak huknął soczyście, a bramka zatrzęsła się po tym jak futbolówka trafiła prosto w poprzeczkę.
14 – Sz. Chowaniec świetnie wpuszczony w uliczkę przez J. Maciasza. D. Filas fauluje napastnika Przełęczy przy interwencji i mamy rzut karny.
14 – GOL 0:1! Sz. Chowaniec myli bramkarza z jedenastego metra i daje prowadzenie swojej drużynie.
19 – Niezły strzał P. Stolarczyka z rzutu wolnego. Niektórzy widzieli już gola, ale po tej próbie futbolówka przetoczyła się wyłącznie po bocznej siatce.
24 – Ligęza odważnie z ostrego kąta. D. Filas czujnie obstawiał krótki słupek i sparował na korner.
25 – GOL 0:2! Ogromne zamieszanie po dograniu z narożnika boiska. Czujny w polu karnym Sz. Chowaniec bezpardonowo przyłożył na siódmym metrze.
27 – M. Filas z najbliższej odległości wprost w Kolasę.
33 – GOL 1:2! Drugi karny w tym meczu. Tym razem faul w polu karnym Przełęczy. P. Stolarczyk z wapna strzela gola kontaktowego.
39 – M. Filas zacentrował z lewego sektora boiska. W zasadzie wyszedł z tego groźny strzał i szczęśliwie z pomocą poprzeczki Kolasa przerzuca za linię końcową.
50 – GOL 1:3! Łęczycki posłał prostopadłe podanie na prawą stronę do Ligęzy. Ten odstawił sprintem rywala i przymierzył dokładnie po długim rogu.
54 – GOL 1:4! Sz.Chowaniec znalazł sobie miejsce w okolicy ósmego metra i nie dał szans D. Filasowi.
65 – Worwa położył sprytnie obrońcę i ściął do środka z prawej strony szesnastki. Jego strzał na korner paruje Kolasa.
67 – Sz. Chowaniec idealnie wystartował do prostopadłego podania. Snajper Przełęczy minął bramkarza i nie trafił czysto mając przed sobą pustą bramkę.
72 – B. Chowaniec powstrzymuje rywala wychodącego na czystą pozycję i ogląda czerwoną kartkę.
73 – Dwa uderzenia w niewielkim odstępie czasu broni Kolasa. Najpierw strzał z rzutu wolnego, później próbę z dystansu.
83 – W trudnej pozycji czubkiem buta uderza Sz. Chowaniec. Dobrze ustawiony golkiper zatrzymuje ten strzał.

Bór Dębno – KS Lokomotiv Chabówka 4:1(1:1)
0:1 Gąsiorek 16 samobójcza
1:1 Myśliwiec (Młynarczyk) 40
2:1 Młynarczyk 49 z karnego
3:1 Młynarczyk (Michalak) 88
4:1 Myśliwiec 90 +1
Bór: Siedlarz – Młynarczyk, Gąsiorek, K. Potoczak, M. Grzywnowicz, M. Potoczak, Michalec, Iglar, Sz. Kozioł, Brynczka (70 Wróbel), Myśliwiec
Lokomotiv: Góra – J. Florczyk, Rapacz Dawid (80 Karol Pyka ), Rapacz Marcin, Krzysztof Rapacz, Kamil Rapacz (65 Sumara), Nawara, Ślaga (79 T. Czyszczoń), Krystian Pyka, Wróbel, P. Czyszczoń

Bór rozpoczął pechowo ale z czasem nabrał wiatru w żagle. Końcowe minuty, a zwłaszcza piękne trafienie w doliczonym czasie gry przypieczętowały ostateczny sukces gospodarzy.

15 – Rzut wolny z okolo 30 metrów wykonują gospodarze. Młynarczyk ostatecznie uderza nad poprzeczką.
16 – GOL 0:1! Rzut z autu na wysokości pola karnego. Siedlarz mija się z piłką, dodatkowo ta odbija się od Gąsiorka i wpada do siatki.
21 – Było groźnie, po strzale zawodnika przyjezdnych futbolówka minimalnie mija światło bramki.
25 – M. Potoczak przymierzył po długim rogu. Jęk zawodu w Dębnie, piłka przelatuje tuż obok słupka.
35 - Kozioł urywa się lewa stroną. Posyła obiecujące dośrodkowanie ale nikt z kolegów nie zamknął akcji.
40 – GOL 1:1! Młynarczyk obsłużył dokładnym podaniem Myśliwca. Grzechem byłoby pomylić się w takiej sytuacji, mamy remis.
49 – GOL 2:1! Zagranie ręką we własnym polu karnym gracza z Chabówki skończyło się decyzją o jedenastce. Młynarczyk wymierza sprawiedliwość z wapna.
54 – K. Potoczak z rzutu wolnego dograł idealnie na nogę Kozła. Ten drugi niestety nie trafił czysto.
61 – Kozioł zrehabilitoał się za wcześniejszą sytuację dobrym dograniem w uliczke do Myśliwca. Niestety dla gospodarzy to kolejna zmarnowana szansa.
84 - Wróbel z 12 metra stempluje słupek.
88 – GOL 3:1! Eksplozja radości w szeregach gospodarzy. Michalak precyzyjnie do Młynarczyk i mamy bramkę
90 +1 – GOL 4:1! Indywidualna akcja Myśliwca kończy się strzałem w samo okienko bramki. Feta Boru przypieczętowana z klasą.

Dunajec Ostrowsko – Skawianin Skawa 0:3 (0:0)
0:1 Hardecki 60
0:2 Stachura 70
0:3 Stachura 80
Dunajec: Bałos – Karpierz, Czubernat, Sarna, Krupa, Śmiałek, Waksmundzki, Zagata, Luberda, Gucwa, Luczenko.
Skawa: Siepak – Bogdał, Miśkowiec, P. Wójciak, Chyła, Hardecki (85 T. Wójciak), Gacek, Żądło, K. Wójciak, Stachura, Antolak (10 Macias).

Drużyna gospodarzy w pierwszej połowie miała zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki i lepiej nią operowała. Jednak po stracie bramki wdarła się nerwowość i goście skutecznie wyprowadzali kontry, po których padały bramki.

60 GOL! 0:1 – Hardecki zdobywcą pierwszego gola!
70 GOL! 0:2 – Stachura wymanewrował obrońców Dunajca i posłał im piłkę do bramki.
80 GOL! 0:3 – Stachura kolejny raz popisał się skutecznością.

ZKP Asy Zakopane – Zawrat Bukowina Tatrzańska 3:4 (1:2)
3:4 Celej 85
Asy: Paszuda – Deskiewicz (30 Bukowski), Polak, Pietrzak, Gąsienica-Kaspruś, Berbeka, Fąfrowicz, Marusarz (65 Leks), Podosek (68 Kalata), Pałka (60 Sawina), Celej.
Zawrat: Wcisło – Gutt, W. Kuchta, J. Stasik, J. Kuchta (48 K. Chowaniec), Ustupski, Janczy, Chrobak, Michał Stasik, M. Grela, Budz.

W Zakopanem również nie było nudy. Finalnie to Zawrat wygrał całe spotkanie. Zakopane pod koniec drugiej połowy narzuciło mocne tempo gry, które zaowocowało dwoma golami.

16 GOL! 1:0 – rzut rożny: Berbeka perfekcyjnie trafił w okienko!
25 GOL! 1:1 – Chrobak szybko przystąpił do kontry i remis!
30 GOL! 1:2 – kombinacyjna akcja Zawratu i M. Grela strzelił pięknego gola.
47 GOL! 1:3 – M. Grela posłał długie podanie do Michała Stasika, a ten główką idealnie wycelował do bramki.
48 – strzał M. Greli skutecznie sparował Paszuda.
62 GOL! 1:4 – Ustupski wypatrzył wolnego M. Grelę, podał do niego, a ten już wiedział, co zrobić.
76 GOL! 2:4 – Celej wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.
85 GOL! 3:4 – kolejny raz Celej popisał się świetnym wyczuciem!