11.01.2020 | Czytano: 1703

II liga: Zaczynamy rundę rewanżową

Po świątecznej przerwie Gorce wracają do treningów i ligowych zmagań. Na początek rundy rewanżowej nowotarżanie udali się do Krakowa.

- Mecz rozpoczynamy od walki punkt za punkt – relacjonuje trener Jacek Bałos – mimo prawie trzytygodniowej przerwy od treningów bardzo dobrze wchodzimy w ten pojedynek. Prezentujemy się solidnie zarówno w obronie jak i zagrywce – gdzie po dwa asy na swoje konto zapisują przyjmujący Lupa i atakujący Jasiurkowski. Nasza gra przynosi korzyści w postaci wygranej pierwszego seta do 20. W podobnym stylu rozpoczynamy drugą partię, dyktując warunki na parkiecie. Utrzymujemy skuteczność zagrywki, dzięki czemu odrzucamy od siatki zespół z Krakowa. W zasadzie wszystko idzie po naszej myśli, aż do samej końcówki tej partii. Gospodarze mimo niekorzystnego wyniku 17:21, włączają szósty bieg i doprowadzają do równowagi. Po dobrej serii w polu serwisowym młodych zawodników Sparty i równocześnie naszym gorszym przyjęciu przegrywamy 23:25. Przy remisowym stanie w setach nasza gra staje się zgoła odmienna od tego co prezentowaliśmy do tej pory. Gramy słabo w każdym elemencie, szwankuje blok z obroną, a w ataku zdobywamy zaledwie 7 punktów. O tym secie musieliśmy zapomnieć jak najszybciej. Czwartą partię od trzypunktowego prowadzenia rozpoczyna Sparta, mimo tego udaje nam się dogonić wynik. Przy stanie 15:16 ekipa gospodarzy zaczyna konsekwentnie zagrywać co pozwala jej ustawić sobie grę w większości siatkarskich aspektów. Końcówka nie ułożyła się po naszej myśli, psujemy zagrywkę co daje gospodarzom ponownie przewagę trzech punktów. Ostatecznie przegrywy czwartą partię 21:25, a całe spotkanie 1:3. Myślę, że przed nami dużo pracy, mamy świetne momenty, które niestety przeplatamy prostymi błędami. Za tydzień również zagramy w Krakowie, tym razem z drużyną Wawelu. Trzymajcie kciuki - reasumuje Bałos.

UKS Sparta AGH Kraków II – KS Gorce Nowy Targ 3:1 (20:25, 25:23, 25:16, 25:21)
Gorce: Lupa, Słonina (kapitan), Jasiurkowski, Kroma, Bachleda, Pańszczyk (libero) oraz Bańka, Rypel, Podlipni i Bałos