21.12.2019 | Czytano: 1869

II liga: Końcówka na przewagi

W ostatnim meczu pierwszej rundy II Ligi Małopolskiej Ligi Piłki Siatkowej Gorce udały się Ryglic. Była to najdłuższa podróż w sezonie i jak się okazało trud wyjazdu nie przyniósł rekompensaty w postaci punktów.

- Rozpoczynamy mecz od pościgu za wynikiem – relacjonuje trener Gorców Jacek Bałos. - Niestety gospodarze wykorzystują swoją dobrą dyspozycję, zwłaszcza w zagrywce, co nie pozwala nam na efektywną grę przy siatce. Nasz rozgrywający Rapacz nie miał łatwego zadania przy słabym przyjęciu zespołu w początkowej fazie spotkania. Po przegranej pierwszej partii do 17, drugi set rozpoczynamy znacznie lepiej. Wzmacniamy zagrywkę i poprawiamy główny mankament wcześniejszej gry jakim było przyjęcie. W efekcie partia przebiega punkt za punkt, aż do połowy seta. W końcowej cześci drugiej odsłony ekipa z Ryglic ucieka nam z wynikiem, przez co przegrywamy kolejną partię do 20. W międzyczasie żółtą kartkę za opóźnianie gry dostaje Rypel. W trzecim secie i jak się okazało ostatnim rozpoczynamy od przewagi 5:1. Gra drużyny przeciwnej nie wyglądała najlepiej, ale przewagę zawdzięczaliśmy głównie naszej dobrej postawie. Prowadziliśmy przez większy czas tego seta, a przeciwnik zbudził się dopiero w samej końcówce. Przewagę straciliśmy w ostatnich punktach, a Ryglice doprowadziły do wyrównania przy stanie 24:24. Ostatnie akcje obróciły się na korzyść gospodarzy. Po trzech zespsutych zagrywkach Rapacza, Bałosa i Jasiurkowskiego ostatnią partię przegrywamy na przewagi do 27. Dziś liderem naszej drużyny był Jasiurkowski, który zdobył łącznie 18 punktów.
Po rozegraniu wszystkich spotkań pierwszej rundy MLPS, nasza drużyna będzie miała przerwę w lidze i tranowaniu. Serdecznie dziękujemy za ciepły doping naszym kibicom we wszystkich meczach w roli gospodarza. Już teraz zapraszamy na spotkania rundy rewanżowej. Jednocześnie życzymy wesołych świąt w gronie rodzinnym oraz szczęśliwego nowego roku. - dodaje trener Bałos.

MKS Ryglice – KS Gorce Nowy Targ 3:0 (25:17, 25:20, 27:25)
Gorce: Rapacz (kapitan), Jasiurkowski, Lupa, Bachleda, Bałos, Filarecki, Pańszczyk (libero) oraz Bańka, Rypel i Jankowski