02.12.2019 | Czytano: 3220

MP i PP w trialu: Gala mistrzów (+zdjęcia)

W Warszawie odbyło się podsumowanie sezonu motocyklowego. Na uroczyste gali, najlepsi zostali uhonorowani medalami i pucharami.

W mistrzostwach Polski na podium stawali zawodnicy z Nowego Targu, spora grupa, tyle tylko, że nie reprezentowała klubu, w którym się wychowali. O pr5zyczynach opuszczenia AMK Gorce Nowy Targ pisaliśmy już wielokrotnie. Nowotarżanie, którzy przez 22 lata dominowali na trialowych trasach, teraz ich sukcesy idą na poczet nowych klubów.

I tak. Drugi raz z rzędu przyczynili się do drużynowego mistrzostwa Polski AMK Gliwice. Gliwiczanie w dziesięciu mistrzowskich rundach zdobyli 2694 punkty, wyprzedzając krakowskiego Smoka (2247) i AMK Nowy Targ (1354).

Mistrzem Polski w klasyfikacji generalnej siódmy raz zdobył nowotarżanin Gabriel Marcinów. Nagrodę w jego imieniu odebrał tata Ryszard. Gabryś w całym cyklu zgromadził 970 punktów. Tylko w dwóch eliminacjach nie stał na najwyższym stopniu podium. Ustąpił go wychowankowi nowotarskiego trialu Michałowi Łukaszczykowi, który z dorobkiem 865 punktów został wicemistrzem kraju. Najlepszy z AMK Nowy Trag, Jan Marusarz sklasfikowany został na szóstej pozycji.

W klasie otwartej cale podium dla byłych jeźdźców z Nowego Targu. Gabryś Marcinów stanął na najwyższym stopniu podium, a obok niego Michał Łukaszczyk i Michał Pyzowski.

W klasie młodzik mistrzowski tytuł przypadł motocykliście AP Kraków, Miłoszowi Żyznowskiemu. Najwyżej sklasyfikowany jeździec nowotarskiego klubu, to Julia Majtyka.

W klasie junior dwa pierwsze miejsca wywalczyli trialowcy AMK Gorce Nowy Trag – Jan Marusarz i Daniel Nykaza.

W klasie senior tytuł wicemistrza kraju wywalczył trener i prezes AMK Gorce Nowy Targ Rafał Luberda (665 pkt). Przegrał rywalizację z Krzysztofem Martyną (Smok Kraków) o 290 „oczek”.

Zdecydowanie lepiej powiodło się reprezentantom nowotarskiego klubu w Pucharze Polski. Zespołowo wygrali rywalizację gromadząc 6030 punktów. Wyprzedzili krakowskiego Smoka (4839 pkt) i gliwicki AMK (3573).

Klasę otwartą wygrał Krzysztof Guroś (790 pkt.) przed Jackiem Żiraldo (770). W klasie maluch triumfował Bartłomiej Domin (870), a w klasie młodzik wicemistrzem został Jakub Knurowski (835). W klasie weteran najlepszy okazał się nowotarżan Marek Pawlikowski jeżdżący w barwach Gliwic. Dla popularnego „Szarego” to „n-ty” (sam nie może się zliczyć ile tego było) mistrzowski tytuł w karierze zliczając wszystkie klasy w jakich startował.

Stefan Leśniowski
Zdjęcia przesłał Marek Pawlikowski
 

Komentarzereklama