26.10.2019 | Czytano: 2051

II liga: Ach te końcówki

Zmagania siatkarzy nie dają odpocząć zawodnikom i kibicom. Dopiero co zakończył się sezon reprezentacyjny, w którym biało –czerwoni zdobyli dwa brązowe medale (Liga Narodów, ME) i srebrny (PŚ), a już wszystkie ligi wyszły na parkiety.

Jako pierwsi na drugoligowym małopolskim froncie wystąpiły zespoły krakowskiej Sparty AGH i nowotarskich Gorców. Mecz rozegrano awansem, tydzień wcześniej. Nowotarska młodzież rozpoczęła go od porażki.

- Niestety w meczu rozpoczynającym sezon przegrywamy w trzech setach. Każdy set miał dla nas pozytywną historię w siatkarskich elementach. Niestety w końcówkach setów ulegaliśmy dobrze wyszkolonemu, młodemu zespołowi z Krakowa – informuje drugi trener Gorców, Jacek Bałos.
- Pierwszy set był najbardziej wyrównany ze wszystkich, niestety gra obu zespołów falowała – kontynuuje relację. - Patrząc ogólnie na przebieg meczu, warto przytoczyć fakt, że nasza drużyna popełniła mało błędów w ważnym elemencie jakim jest zagrywka, tylko osiem. Niestety przeciwnicy mieli przewagę w ataku oraz bloku, co utrudniało nam grę na siatce. Mimo braku kilku podstawowych zawodników myślę, że drużyna spisała się poprawnie.

9 listopada nowotarżanie zainaugurują sezon przed własną widownią. W tym dniu gościć będą krakowski Wawel. Drużyna liczy na liczną widownię i gorący doping, który pomoże im w odniesieniu zwycięstwa.

UKS Sparta AGH II Nowy Trag - Gorce Nowy Targ 3:0 (25:22, 25:17, 25:17)
Gorce: Rapacz, A. Słonina, Bachleda, Bałos, F. Słonina, Pyzowski, Dyda (libero) oraz Filarecki, Rypel, Jankowski, Podlipni.

Stefan Leśniowski
 

Komentarze

reklama