08.09.2019 | Czytano: 3251

Gościnni gospodarze (+zdjęcia)

To już tradycja, że o tej porze roku rozgrywany jest turniej piłki siatkowej kobiet i mężczyzn o Puchar Burmistrza. Główne trofeum imprezy zgarnęli: Apollo Kraków (kobiety) i Siatkarze z Majami (mężczyźni).

Dziewiąty w historii turniej rozgrywany był w trzech halach. Wzięło w nim udział 19 zespołów z Polski, a także goście z Austrii. Ogólnie przewinęło się przez boiska ponad 200 zawodniczek i zawodników.

Kobiety
W rywalizacji kobiet Góralki Nowy Targ w półfinale przegrały z Apollo Kraków 2:0 i o najniższy stopień podium zmierzyły się z FC Silesia. Pierwszy set tylko na początku był zacięty, później przyjezdne odskoczyły i wygrały 21:14. Grano bowiem sety do 21. W kolejnej partii wszystko układało się po myśli gospodyń, które w pewnym momencie prowadziły 17:13 i wydawało się, że dojdzie do trzeciego seta (grano do dwóch wygranych partii). Tymczasem rywalki wzięły czas i po nim złapały drugi oddech. Szybko odrobiły straty i ostatecznie wygrały partię do 19.

- Nie trenujemy ze sobą, nie gramy, po prostu spotykamy się tylko na tym turnieju – wyjawia jedna z organizatorek turnieju i zawodniczka Góralek, Izabela Łabuz. – Nasz zespól składa się z trzech zawodniczek z Wiednia oraz po jednej z Chrzanowa, Muszyny, Olkusza, Krakowa i Nowego Targu.

Półfinały
Apollo Kraków – Góralki Nowy Targ 2:0
FC Silesia – Bez Obaw 0:2

O III miejsce: FC Silesia – Góralki Nowy Targ 2:0
Góralki Nowy Targ: Natalia Środa, Justyna Domaros, Angelika Bryjka Daraż, Sylwia Szronnik, Anna Ryznar, Ewelina Pelaczyk, Sandra Luftner, Izabela Łabuz.

Finał: Apollo Kraków – Bez Obaw 2:0

Mężczyźni
O III miejsce
: Volley Masters Czechowice Dziedzice - Muńcuł Ujsoły Volleyball Team 2:1
Finał: Siatkarze z Majami - 4 Fun Sosnowiec 2:0

W turnieju uczestniczyły dwie nowotarskie drużyny – Gorce ( 11 miejsce), oparte o graczy, którzy w poprzednim sezonie toczyli boje w drugiej lidze oraz Nowy Targ + (szósta pozycja). Nie odegrali w turnieju znaczących ról.

KS Gorce Nowy Targ: Hubert Kwiatkowski, Damian Jankowski, Michał Rapacz, Paweł Jasiurkowski, Jacek Buła, Aleksander Słomka, Marcin Lupa, Michał Bańka, Kuba Pyzowski, Andrzej Podlipni, Łukasz Pańszczyk,
Nowy Targ +: Tomasz Kudasik, Maciej Tupta, Łukasz Piwowarczyk, Łukasz Duda, Krzysztof Pietrzyk, Michał Olendarczyk, Karol Curyło, Kamil Brzoza.

Indywidualne nagrody
Kobiety: przyjmująca - Sandra Luftner (Góralki); atakująca – Karolina Gajda (Silesia); rozgrywająca – Julia Barbaszewska (Apollo), MVP – Wioletta Olchawa (Bez Obaw).

Mężczyźni: przyjmujący – Marek Omyła (Muńcuł Ujsoły); atakujący – Paweł Nikiel (Siatkarze z Majami); rozgrywający – Paweł Baran (4Fun); MVP –Arkadiusz Kasprzyk (Siatkarze z Majami).