23.05.2019 | Czytano: 1043

Srebro i brąz Niedźwiedzi (+zdjęcia)

Ogromnym sukcesem zakończyły się mistrzostwa Europy dla zawodników Niedźwiedzi z Oraw. Zawody rozegrano w Grecji.

W miejscowości Loutraki pod górami mitycznego Koryntu zmagali się z najlepszymi zawodnikami z całej Europy. Ponad 900 zawodników z 31 państw Starego Kontynentu rywalizowało o prestiżowe złote krążki. Pięciu reprezentantów Niedźwiedzi wywalczyło dwa medale - srebrny i brązowy oraz wysokie miejsca zaraz za podium.

- Dni pełne emocji, wysiłku i nerwów z greckim posmakiem zapamiętamy na długo – mówi Jakub Janczy. - Wspaniały czas wśród kadrowiczów polskiej reprezentacji, odpoczynek nad słoneczną plażą i zdobyte doświadczenie zapewne zaowocują w przyszłości. Szymon Bugajski został wicemistrzem Europy na lewą rękę, a Michał Kubacka wywalczył brązowy medal.

Pozostali zawodnicy kończyli rywalizację tuż pod strefą medalową. Patryk Smutek w kat. Junior15 w wadze 55 kg zajął piąte miejsce na prawą rękę i szóste na lewą. Kamil Łaciak w kategorii senior 85 kg był siódmy na lewą rękę i jedenaste na prawą. Piotr Harkabuzik w senior 100 kg zajął 15 miejsce na lewą rękę i piątą pozycję na drugą rękę.

- Wszystkim zawodnikom jeszcze raz gratulujemy tak udanego występu - mówi Jakub Janczy -  To konsekwencja ciężkiej pracy i poświęcenia. Jesteśmy dumni mając takich zawodników w niedźwiedzich szeregach. Dziękujemy wszystkim kibicom i sympatykom, którzy wspierają nas na duchu i przesyłają całą masę pozytywnej energii. Dziękujemy sponsorom, dzięki którym mogliśmy zrealizować wyjazd i spełnić nasze sportowe marzenia. Gminie Jabłonka, Firmie Impladent, Firmie Kartex oraz dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 w Jabłonce.

Materiał prasowy - opr/sles
 

Komentarzereklama