08.04.2019 | Czytano: 4386

MP w low kick: To był wielki show z ogniem (+zdjęcia)

Podczas finałowej gali mogliśmy oglądać najlepszych zawodników, wyłonionych w eliminacjach. Do tego dwie zawodowe walki formule K1 i jedną w formule MMA.

To był wielki show!!! Ciśnienie rosło z każdą minutą. Atmosfera udzielała się zawodnikom i widzom. Jeszcze raz wielkie oklaski za organizację. Należą się one również wszystkim startującym w zawodach.

Czekaliśmy na występ naszej zawodniczki, Weroniki Kukuczka (Nowotarski Klub Sportów Walki). Wystąpiła w finale low-kick Junior starszy -60kg i skrzyżowała rękawice z Julią Gierejko (Ragnarok Białystok). Zawodnicza z Białegostoku przystąpiła do ataku, oddała parę dobrych punktujących ciosów. Weronika posłała kilka ciosów na nogi rywalki. Druga runda, to wymiana ciosów po obu stronach. Z nieznaczną przewagą Juli Grejko. Weronice udało się parę niezłych low kicków. W trzeciej rundzie nowotarżanka rzuciła się do odrabiania strat, prawie posłała konkurentkę na deski. Nie miała jednak już sił, postawić kropki nad „i”. Dwie pierwsze rundy przegrane przez nowotarżankę zaważyły na wyniku. 2:1 Należą się wielkie brawa Weronice za wielkie serce w tej nierównej fizycznie walce.

Kolejna odsłona z góralskim akcentem to finał low-kick / Junior starszy / -81kg z udziałem Patryka Augustyna (Stowarzyszenie Sportów Walki Jarosz FIGHT CLUB Rabka-Zdrój) z Patrykiem Czyżewskim (Hunter Gym Bydgoszcz). Walka przegrana małymi punktami, pechowo. Chociaż wyglądało to naprawdę dobrze dla górala. Walka w sumie wyrównana. W dobrym tempie. Wymiana ciosów po obu stronach. Niestety punkty zbiera się za low kicki. Patryk Augustyn popisywał się lepszym wyszkoleniem technicznym. Cóż czasem ryzyko opłaca się i można spróbować posłać rywala na deski przez akcje bokserskie. Próbę osłabienia rywala uderzeniami w głowę. Z takim chyba zamiarem wyszedł na ring Patryk Augustyn. Zawodnik z klubu Jarosza zaprezentował się bardzo dobrze.

Finał low-kick / Senior / -70kg Paulina Ludviček (KS Gym Fight Wrocław) vs Weronika Wysoczyńska (Nowotarski Klub Sportów Walki). W tej walce nie działo się zbyt wiele. Przez cały czas zawodniczki sprawdzały się i pozostawały w półdystansie. Punkty zbierały po krótkich, doskokowych akcjach. Weronika Wysoczyńska przegrała 1:2. Może zabrakło troszeczkę ryzyka i koncentracji. Brawo za odwagę i wolę walki do końca.

Finał 91+low kick senior. To miało być starcie gigantów, naprzeciw siebie mieli stanąć, podopieczny Wojciecha Hoły. Adam Abood-al.-hassani (NKSW) vs Remigiusz Smoliński (KS FUX Zabrze). Niestety nowotarski wojownik zawodnik doznał kontuzji ręki.
NKSW- Michał Behounka podniósł rękawice w starciu z Wiktorem Szadkowskim (Waleczna Lubelszszczyzna). Michał trafił na bardzo trudnego rywala. Super walka! Nie było odpuszczania. Szybkie tempo bitwy. Zawodnicy okładali się, to z jednej strony, to z drugiej. Technika i przygotowanie obu zawodników rewelacyjne. Wysokie uderzenia, siła i moc. Można było poczuć te potężne uderzenia na własnej skórze. W drugiej rundzie poleciało kolano, zrobiło się bardzo niebezpiecznie dla Michała. Ale nie poddał się. Walczył do końca. Przegrał nieznacznie. Za serce i wolę walki, jak z ringu to podkreślił główny prowadzący imprezę otrzymał gromkie brawa.

Bitwa dwóch górali MMA -70KG. Mariusz Guziak z NKSW/HOŁY Team zmierzył się z Dariuszem Gąsienicą z zakopiańskiego Spartakusa. Dariusz Gasienica rzucił się od razu na Mariusza Guziaka powalił go na mate i próbował okładać. Jednak Mariusz nie dał się i złapał mocno nogami rywala i przez przyduszenie trójkątne wygrywa pojedynek w 18 sekundzie pierwszej rundy.
Ostatnią walką gali, którą mogliśmy oglądać było starcie Filipa Bieniasa z NKSW Hoły Team z Szymonem Salachną (Beskid Dragon Bielsko Biała). Kolejna świetna, mocna walka. W drugiej rundzie nowotarżanin obalił rywala na deski. Salachna był liczony. Jakoś pozbierał się i przetrwał do końca rundy. Trzecia to totalna dominacja Bieniasa. Na koniec rundy Filip potężnie uderzył rywala w głowę. Po tej akcji kibice głośno skandowali imię nowotarżanina. Był lepszym zawodnikiem od początku. Osiągnął jednogłośne zwycięstwo. Trzeba pochwalić też rywala, nie sprzedał łatwo skóry.

Wyniki pozostałych walk, są dostępne na stronie PZKb ( pzkickboxing.pl)

Stanisław Bryniarski
Zdjęcia Andrzej Pabian
 

Komentarzereklama