06.04.2019 | Czytano: 2574

MP w low kick: Metalowe uderzenia (+zdjęcia)

Mistrzostwa Polski Low Kick to nie lada gratka dla widza. Nie co dzień, na żywo, możemy oglądać z bliska ten rodzaj sportu. Poczuć adrenalinę i atmosferę która udziela się startującymi i trenerom.

Wszyscy uczestnicy są ogromnie skupieni, przyjechali walczyć o swoje. Impreza w Nowym Targu odbywa się po raz drugi. Frekwencja dopisuje jest ogromne zainteresowanie ze strony widzów. Już od rana kibice okupowali arenę na ul. Wojska Polskiego w szkole, w popularnej „Metalce”.

Mamy różne kategorie wiekowe i wagowe. Dzisiejszy dzień był dniem kwalifikacji. Do rywalizacji stają zawodnicy z całej Polski, w różnych kategoriach wiekowych i wagowych.

Na starcie stanęło 280 zawodników; więc impreza jest naprawdę poważna. W walkach biorą udział górale. Nowotarżanie z klubu- NKSW Hoły Team, z Rabki –Jarosz Team, a także zakopiańskiego Spartakusa. Jest o co walczyć. Punkty zdobyte w turnieju umożliwiają awans do kadry narodowej, a co za tym idzie występy w mistrzostwach świata i innych prestiżowych imprezach. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do przyjścia i oglądania. Jutro półfinały i finałowa gala o godzinie 19 z walkami zawodowymi z udziałem reprezentantów Podhala.

Gala jest zorganizowana na najwyższym poziomie. A przecież nie było to łatwą sprawą. Na to składało się wiele czynników.

- Dzięki ciężkiej sukcesywnej pracy i zdobytym doświadczeniu mogliśmy dojść do takiego poziomu. Cieszę się, że udało się pozyskać sponsorów. Miasto również wspiera tą imprezę. Na pewno nie zabraknie w niej emocji – mówi Wojciech Hoły, organizator imprezy.

Na rozstawionych dwóch ringach, juniorskim i seniorskim walki odbywają się płynnie. Turniej ma charakter pucharowy tzn. zawodnik po wygranym pojedynku będzie walczył z innym, który wygrał swoją walkę. I tak to najlepsi zmierzą się w niedzielnej gali finałowej.

W pierwszej walce z udziałem górala na seniorskim ringu do 71 kg. Maksymilian Truty ( Nowotarski Klub Sportowy Walki) wygrał na punkty 3:0 z Oktawianem Lewandowskim( Siedlecki Klub Sportowy Gladiator). W drugiej walce po świetnym początku o włos, trochę pechowo przegrał 1:2 i opadł z dalszej rywalizacji.

W 28 walce juniorskiej, na punktu 3:0 wygrywa Patryk Augustyn z Teamu Jarosza nad Michałem Dymkowskim z Sporty Walki Piła.

Ćwierćfinał junior młodszy 60 kg. z udziałem zawodnika Jarosz Fight Team reprezentował Maciej Sroka, który skrzyżował rękawice z Rafałem Dobies LKS Puncher Płock. Niestety rabczanin przegrał walkę. Popisał się paroma niezłymi akcjami. Obaj zawodnicy punktowali. Jednak konkurent okazał się silniejszy fizycznie. Jeszcze w ostatniej rundzie po głośnych namowach mistrza świata i trenera Łukasza Jarosza próbował zaatakować, ale gong zakończył pojedynek.

Kolejna walka seniorów z grupy Jarosz Fight Klub Rabka. Patryk Kocaj stanął w ringu z Robertem Szymańskim (Center Team Odolanów). Pierwsza runda dla przeciwnika z Odolanowa. W drugiej Patryk Kocaj punktował. Wyłożył kilkanaście low kicków na nogi Szymańskiego. W ostatnim starciu nie dał szans rywalowi, rzucił się z ostrymi seriami. I ostatecznie zapieczętował wygraną.

W ćwierćfinale dla seniorów 91+ Mateusz Urbaś (NKSW) przegrał swoja walkę z Remigiuszem Smolińskim (KS FUX Zabrze). Natomiast Adam Abood-al-Hassani (NKSW) pokonał na punkty 3:0 Roberta Dochód (Kickboxing Team Sesyjny)

W ringu stają również kobiety. Weronika Kukuczka z Nowotarskiego klubu Sportów Walki wygrała swoją walkę.

Stanisław Bryniarski
Zdjęcia Andrzej Pabian
 

Komentarzereklama