22.03.2019 | Czytano: 1027

Gorce Rdzawka partnerem AP Podhala i NKP

- Bardzo się cieszymy, że kolejny klub podpisał z nami ścisłą umowę współpracy w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży.

Umożliwi ona najzdolniejszym zawodnikom z klubu Gorce Rdzawka możliwość gry w małopolskich ligach, na poszczególnych etapach szkolenia oraz zagwarantuje prawidłowy rozwój. Jest to kolejny klub, który będzie z nami współpracował w zakresie szkolenia, zarówno na poziomie dzieci, jak i pierwszej drużyny KS Gorce Rdzawka. Serdecznie witamy kolejny klub i zapraszamy następne do naszej "dużej rodziny" NKP Podhale! - mówi dyrektor Akademii Piłkarskiej Podhala,Tomasz Gorczyk.

Z podobnymi nadziejami wypowiada się wiceprezes KS Gorce Rdzawka,  Przemysław Zając. - Wspólnie z całym zarządem Klubu uznaliśmy, że podjęcie współpracy z AP będzie stanowić pomoc w rozwoju młodych piłkarzy, zwłaszcza tych najzdolniejszych. Zawodnicy będą mieli możliwość spróbować swoich sił w Akademii, a w przyszłości w NKP Podhale. Współpraca z pewnością wpłynie na podniesienie poziomu nie tylko naszych wychowanków, ale także całej AP.

Prezes Gorców nie ukrywał również ważnego aspektu szkolenia Kadr, które mogą skorzystać na współpracy z AP Podhala. - Również my - trenerzy i opiekunowie, będziemy mogli wiele się nauczyć – zarówno w kwestiach organizacyjnych, jak i szkoleniowych. Liczymy na wspólne organizowanie naborów do klas sportowych, zawodów czy obozów.

Współpraca pomiędzy klubami obejmuje więc dość szerokie spektrum. Mówimy tu bowiem nie tylko o drużynach młodzieżowych, ale również zespole seniorskim, jak i wspomnianych wcześniej kadrach, tj. sztabie szkoleniowym.

Klub Gorce Rdzawka dysponuje grupami młodzieżowymi w wieku skrzatów, żaków, młodzików i orlików. Nie są to co prawda grupy zgłoszone do ligi, jednak planujemy w niedalekiej przyszłości to uczynić i rozpocząć przygodę z profesjonalną piłką nożną. Klub Gorce Rdzawka od początku swego istnienia stara się stwarzać warunki rozwoju dla młodych piłkarzy. Prowadzimy szkółkę piłkarską, w ramach której odbywają się cotygodniowe treningi w kilku grupach wiekowych prowadzone przez trenera posiadającego odpowiednie kwalifikacje. Co roku organizujemy w Rdzawce turniej piłkarski, a także bierzemy udział w wydarzeniach sportowych odbywających się na Podhalu. Staramy się uczyć dzieci koleżeństwa, zdrowej rywalizacji i współpracy poprzez uprawianie sportu. Mamy nadzieję, że wspólnie z naszymi Klubami Partnerskimi z roku na rok będziemy stale podnosić poziom piłki nożnej na Podhalu, zarówno jeśli chodzi o wyszkolenie zawodników, jak i trenerów. Dziękujemy za zaufanie i raz jeszcze gorąco witamy klub KS Gorce Rdzawka w naszej sportowej Rodzinie! – możemy przeczytać na stronie klubowej NKP Podhale.
 

Reklama

Komentarze

Tabela - V Liga

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Orkan Szczyrzyc 26 61
2. Zalesianka Zalesie 26 50
3. Płomień Limanowa 26 48
4. Huragan Waksmund 26 46
5. Turbacz Mszana Dolna 26 43
6. Babia Góra Lipnica Wielka 26 40
7. Zawrat Bukowina Tatrzańska 26 34
8. Wiatr Ludźmierz 26 33
9. Krokus Przyszowa 26 33
10. LKS Szaflary 26 32
11. AKS Ujanowice 26 32
12. Wierchy Pasierbiec 26 28
13. Czarni Czarny Dunajec 26 27
14. Granit Czarna Góra 26 15
zobacz wszystkie tabele

Terminarz

zobacz więcej
reklama