12.01.2019 | Czytano: 2441

II liga: Zalew bezlitosny dla nowotarżan (+zdjęcia)

To było szybkie spotkanie. Po 63 minutach kibice mogli pójść do domu. Dla zwycięzcy było to spotkanie z gatunku lekkich i przyjemnych.

Nowotarżanie nie mieli żadnych atutów, żeby skutecznie się przeciwstawić rywalom. Przewaga gości rosła jak na drożdżach w pierwszej partii  (10:3, 20:4, 25:10). W zespole miejscowym nic nie funkcjonowało. Przejęcie żadne, często piłka przechodziła na drugą stronę, a rywal z zimną krwią wbijał gwoździa w parkiet. Gorce nie radziły sobie z flopem. Zalew zaliczył cztery asy serwisowe. Gospodarze popełniali błędy w polu serwisowym (cztery). Atak kompletnie nie istniał, blokiem zdobyli zaledwie punkt.

Nieco lepiej było w drugim secie, chociaż początek również był fatalny. Dopiero od stanu 7:15 zdołali dojść rywala na dwa punkty, ale to było wszystko na co pozwolił przeciwnik. Niezwykle skuteczny w ataku. Rozgrywający świetnie prowadził grę, gubił blok, ataki szły ze skrzydła, z drugiej linii, a nawet z szóstej strefy. Świetnie bronili i wyprowadzali zabójcze kontry. Niestety rozgrywający po drugiej stronie był bardzo niedokładny, nie ułatwiał zadania atakującym. Wrzucał ich w siatkę, posyłał piłki za antenkę lub w pół siatki.

W trzeciej partii gospodarze na moment się obudzili. Prowadzi 2:1, 3:1 i 5:4. Wyrównana gra toczyła się do stanu 8:8, potom ponowie gra im się posypała. Osiem błędów w polu serwisowym, ani jednego bloku, nie mówiąc o asie, tymczasem rywal zagrywką robił sporo zamieszania w szeregach gospodarzy. Seta zakończył dwoma asami serwisowymi. Trzy razy zatrzymał miejscowych blokiem.

- Chłopaki po dłuższej przerwie wyszli bardzo spięci na boisko. Nic nie funkcjonowało. Przeciwnik był zdecydowanie lepszy, ale można było więcej zawalczyć. Przez bęben chłopaki nie słyszeli własnych myśli na boisku. Nie sa przyzwyczajeni do takiej atmosfery, ale to nie jest żadne wytłumaczenie. Musimy dalej pracować nad tym, by ten pierwszy set inaczej wyglądał. Inaczej musimy w nim funkcjonować, to wyniki będą lepsze – podsumowała trenerka Izabela Łabuz.

Gorce Nowy Targ – Zalew Świnna Poręba 0:3 (10:25, 20:25, 17:25)
Gorce: Rapacz, Kwiatkowski, Kroma, Jasiurkowski, Apostoł, Kuczkowicz, Pańszczyk (libero), Batkiewicz (libero) oraz Podlipni, Bałos, Koziana, Pyzowski, Jankowski.