24.12.2018 | Czytano: 2944

Zwycięstwo Adama Abooda Al Hassani (+zdjęcia)

Nowotarski Klub Sportów Walki Hoły Team kończy bardzo udany 2018r kolejnym zwycięstwem.

Tym razem nasz superciężki specjalizujący się w kickboxingu, aktualny mistrz Polski Adam Abood Al Hassani pewnie zwyciężą podczas gali Rocky Warriors Cartel organizowanej przez federację RWC w Kościerzynie. Pokonał reprezentanta gospodarzy Artura Bizewskiego. „Bizon” to bardzo mocny i doświadczony zawodnik. Był mistrzem Polski w kickboxingu, dwukrotnie sięgał po Puchar Świata, był też medalistą mistrzostw Europy. Na zawodowym ringu znany był z walk dla federacji FEN. Nie miało to jednak większego wpływu na decyzję podjęcia walki przez Hassaniego, mimo że dowiedzieli się o niej na trzy tygodnie przed galą. Brak pełnego cyklu przygotowań nie przeszkodził jednak nowotarżaninowi w odniesieniu zwycięstwa i tym samym podtrzymania miana niepokonanego.

– Jak najbardziej zasłużone zwycięstwo Adama. Pierwsze dwie rundy wygrał zdecydowanie. Świetnie realizował założenia taktyczne. Wiedzieliśmy, że Bizewski bardzo dobrze boksuje, dlatego plan był taki, by nie wdawać się w bijatykę, trzymać dystans i obijać nogi rywala low kickami. I Adam świetnie to robił. W trzeciej rundzie troszkę zaczął uciekać od tego planu, poszedł w wymianę i powiedzmy, że tę rundę zremisował, ale całą walkę wygrał bardzo pewnie – cieszy się trener NKSW, Wojciech Hoły, który zdradził, że ta wygrana może mieć duże znaczenie dla przyszłości jego podopiecznego.

– Jeszcze nieoficjalnie, ale mogę zdradzić, że Adamem zainteresowały się władze federacji DSF Kickboxing Challenge. Wkrótce mamy siąść do rozmów – zaznacza Hoły. - Tradycyjnie korzystając z okazji pragniemy podziękować wszystkim naszym kibicom, miastu które wspiera nasze działania oraz sponsorom bez pomocy których nie zrealizowalibyśmy naszych celów Hotel Bystra, Rent a Car Bukowski, Gorący Potok, Medical Clinic Podhale, Activlab, Pit Bull West Coast, Dragon, Fabryka Reklamy, Studio Bakcyll, Studio Straight Line Tatoo, firma Steskal, siłownia Sfinks, siłownia Fitness Factory, oraz wiele innych które wsparły nasze działania. Dziękujemy grupie managerskiej Artnox Fight Sport. Cały Team składa najserdeczniejsze życzenia zdrowych, wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

Materiał prasowy – opr/sles
 

Komentarzereklama