03.12.2018 | Czytano: 2186

Najlepiej Kamiński (+zdjęcia)

W Chrząstkowicach koło Opola odbył się Turniej Karate Mini Challenger 2018 zorganizowany przez Opolski Klub Karate Kyokushin prowadzony przez Branch Chief Mariusza Godosia 5 dan.

W turnieju wzięło udział 11 klubów , które reprezentowało około 110 zawodników i zawodniczek w wieku od rocznika 2012 do rocznika 2000. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach kata (łączonych mężczyźni z kobietami) oraz kumite z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe. Zawody odbyły się w ramach Dolnośląskiej Ligii Karate. Nowotarski Klub Karate Yokozuna wystawił 7 zawodników, którzy bardzo dobrze się zaprezentowali tj.: Jan Kamiński, Franciszek Kamiński, Sabina Kudła, Paulina Kudła, Agata Słowakiewicz, Adam Gniadek, Jakub Topór.

Najlepiej spisał się Jaś Kamiński, który bardzo walecznie podszedł do udziału w turnieju i zajął I miejsce w kata i II miejsce kumite open (w swojej kategorii). Z kolei jego brat Franciszek Kamiński uplasował się na II miejscu w kata pokonując 14 rywali. III miejsca w kumite w swoich kategoriach wiekowych zajęli: Adam Gniadek i debiutująca Agata Słowakiewicz. Mniej szczęścia miały bliźniaczki Sabina i Paulina Kudła oraz Kuba Topór, którzy bardzo dobrze walczyli o miejsca medalowe i niewiele im brakło , aby stanąć na podium. Całej nowotarskiej drużynie nalezą się duże brawa. Udział w zawodach częściowo pokryty został się środków pochodzących z dotacji Gminy Miasto Nowy Targ.