21.11.2018 | Czytano: 1892

Piętnaście medali AAR

W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Radlinie czternastu młodych zawodników z sekcji akrobatycznej Akademii Aktywności Ruchowej uczestniczyło w Pucharze Polski z Nowoczesnych Sztuk Walki.

W pierwszym dniu zawodów rozgrywane były konkurencje walk czyli Pointfighting – walka przerywana w stójce, Light Contact – walka ciągła, Kick Light – walka ciągła z low kick oraz K1 Ring – walka full contact.

W drugim dniu zawodów w którym udział brali nowotarżanie odbyły się cztery konkurencje techniczne: Break Special Technique – techniki specjalne rozbić, Trick Batle – bitwa na triki, Duo Fight Scene – sceny walki w parach oraz Freestyle Musical Forms – formy do muzyki z bronią i bez broni.

Zawody przede wszystkim ukierunkowane były pod kątem sztuk walki, jednak w każdej z konkurencji można było dodatkowo zaprezentować elementy akrobatyki i gimnastyki.

- Dla naszych dzieciaków, była to duża przygoda. Gdy porównamy obecne zawody do tych z maja 2018 roku zauważamy olbrzymi postęp co znaczy, że praca którą wykonali na treningach zmierza w dobrym kierunku. Nie zawsze medal jest wyznacznikiem sukcesu. Staramy się, żeby dzieci skupione były przede wszystkim na doskonaleniu swoich umiejętności poprzez zaangażowanie i dyscyplinę, a sukcesy same przyjdą. Dzięki udziałowi w tego typu zawodach nasi podopieczni są zmotywowani do jeszcze większej pracy. -powiedział Sławomir Dobosz trener sekcji akrobatycznej w AAR.

Zdolni, młodzi akrobaci Akademii podczas swojego startu w zawodach zdobyli aż 15 medali - w tym 6 złotych, 5 srebrnych oraz 4 brązowe.
Oto ich osiągnięcia:

Magdalena Kopińska – 1 miejsce we wszystkich czterech konkurencjach.
Justyna Kopińska – 2 miejsce w Freestyle Musical Form, 3 miejsce w Break Special Technique.
Anna Solawa – 1 miejsce w Duo Fight Scene, 1 miejsce w Break Special Technique oraz 2 miejsce w Freestyle Musical Forms.
Simona Bekes – 2 miejsce w Duo Fight Scene.
Kinga Cebula – 2 miejsce w Duo Fight Scene.
Aleksander Zeńczak – 2 miejsce w Break Special Technique.
Emilia Zubek – 3 miejsce w Duo Fight Scene.
Nikola Pruś – 3 miejsce w Duo Fight Scene.
Ada Maciaś – 3 miejsce w Break Special Technique.
Patrycja Krzysiak – 4 miejsce w Trick Batle.

W turnieju uczestniczyły również Anna Plewa, Aleksandra Borzęcka, Gabriela Bachleda, oraz Karina Bachleda.

Materiał prasowy – opr/sles

 

Komentarzereklama