12.11.2018 | Czytano: 2760

Brzeski wkracza na salony (+zdjęcia)

NKSW Hoły Team miał przyjemność uczestniczyć w gali zawodowej organizowanej przez czeskiego giganta, czyli federację XFN.

Organizacja rośnie w siłę u naszych południowych sąsiadów, zarówno na Słowacji jak i w Czechach. W Pardubickiej Arenie zasiadło około 10000 widzów. Ponadto gala była transmitowana przez czeską tv, można ją było również oglądać w systemie ppv. Nasz zawodnik, jako jedyny reprezentant Polski, miał zakontraktowany pojedynek w kategorii wagowej heavy weight z czołowym czeskim zawodnikiem wagi ciężkiej Alexandrem Cverną (rekord 5-1). Pojedynek był jednym z głównych starć wieczoru.

Łukasz Brzeski zaczął świetnie, miał pełną kontrolę i przegląd walki. Cverna po krótkiej wymianie stójkowej próbował obalić Brzeskiego. Ten jednak pokazał świetne zapasy jakimi dysponuje i pracował przy siatce obijając bezradnego Czecha.

- Pierwsza runda bezdyskusyjnie dla Polaka. Na początku drugiej Alexander od razu rzucił się na naszego zawodnika i rozpoczęła się niebezpieczna wymiana bokserska. Cverna dwa razy groźnie trafił Brzeskiego, ale ten pokazał, że ma twardą góralską głowę. Przetrzymał kryzys i przeszedł do ataku. Obalił Cverne, zaszedł mu za plecy i zapiął duszenie, po którym Czech odklepał. Świetna walka Brzeskiego, który zwyciężył już w tym roku czwartą walkę w barwach NKSW. Dwie pierwsze w formule K1 i dwie w MMA. Łukaszowi otworzyły się drzwi do federacji XFN, dla której będzie toczył kolejne walki. Bardzo się cieszymy, że nasi ciężcy zawodnicy odnieśli w tym roku mnóstwo sukcesów. Pragniemy podziękować firmom, które nas wsparły: Wypożyczalnia Aut-Bukowski, Hotel Bystra -Białka, Firma Ślimak Tynki, Pitbull West Coast, Activlab, Dragon Sports oraz naszemu managerowi z Artnox Fights Sports – zakończył trener Wojciech Hoły.

Materiał prasowy
 

Komentarze

reklama