07.08.2018 | Czytano: 1190

Kwiatkowski najlepszy w Szczyrku

Czwarty etap Tour de Pologne był prawdziwym popisem Michała Kwiatkowskiego. Na finałowym podjeździe lider Team Sky wykonał wszystko perfekcyjnie, co pozwoliło mu przejąć prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Na czwartym etapie tegorocznej edycji wyścigu Tour de Pologne kolarze wjechali w góry. Był to równocześnie najdłuższy odcinek – liczący 179 kilometrów z Jaworzna do Szczyrku. Na trasie znajdowały się cztery górskie premie I kategorii.

Finałowa wspinaczka rozpoczęła się na 700 metrów przed metą, ale kluczowe okazało się ostatnie pół kilometra, gdzie było najbardziej stromo. Mocno zaatakowało Ekwadorczyk Richard Carapaz. Była to jednak przedwczesna akcja i kiedy czołówka zbliżyła się do niego, mocno zaatakował Teuns. Rewanż na Belgu wziął Kwiatkowski. Mistrz świata z 2014 roku utrzymał tempo rywala, a na ostatnich kilkudziesięciu metrach zdołał go wyprzedzić i nadrobić trzy sekundy. Tym samym „Kwiato” – w pięknym stylu – wygrał na Orlim Gnieździe, a na dodatek zdobył żółtą koszulkę lidera Tour de Pologne.

Stefan Leśniowski

 

Komentarze

reklama