01.12.2009 | Czytano: 1998

Sokół bez Kotów przegrał z Szaflarmi

W trzeciej serii spotkań ZALPS drużyna TG Sokół Zakopane nieznacznie uległa Szaflarom 1-2. „Sokoły” wystąpiły w tym spotkaniu bez swych dwu czołowych zawodników braci Jakuba i Macieja Kotów znakomitych skoczków narciarskich, którzy są już w Skandynawii i przygotowują do zbliżających się zawodów Pucharu Kontynentalnego.

Mimo tak poważnego osłabienia Sokół stoczył z faworyzowanym zespołem z Szaflar wyrównany pojedynek. Pierwsze dwa sety wygrały naprzemiennie obie drużyny w identycznym stosunku 25-23. Rozstrzygnął tie break wygrany przez Szaflary 15-10. W pełnym składzie Sokół miał dużą szansę na wygranie tego spotkania. W innym meczu Kościelisko zwyciężyło Budorzy też 2-1. I w tym meczu o zwycięstwie rozstrzygał trzeci set, w którym Kościelisko wygrało 15-10. Pozostałe mecze ze względu na znaczącą różnice umiejętności kończyły się wygranymi faworytów w stosunku 3-0. W ZALPS za wygranie jedngo seta przyznaje się jeden punkt, dlatego mecze rozgrywane są w trzech partiach.