15.05.2018 | Czytano: 1704

Debiut nowotarskich pływaków na 50- metrowym basenie

Podczas VI edycji Soboty Pływackiej zawodnicy UKS Delfin Nowy Targ debiutowali w Oświęcimiu w rywalizacji na 50- metrowym basenie.

Mimo, iż pływanie na takim obiekcie jest trudniejsze i uzyskiwane czasy są zazwyczaj gorsze nowotarscy pływacy spisali się wzorowo. W większość startów poprawiali swoje rekordy życiowe. Aleksander Watycha dwukrotnie stanął na podium, zajmując trzecie miejsce na dystansie 50 m stylem motylkowym i pierwsze miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym. Konkurencję 100 m stylem dowolnym ukończył na czwartym miejscu. Również tuż za podium uplasowali się: Hanna Węgrzyn na dystansie 200 m stylem dowolnym i Amadeusz Pastwa na dystansie 100 m stylem klasycznym. Węgrzyn była piąta na dystansie 50 m stylem motylkowym.

Pozostali zawodnicy: Mateusz Karpiel, Michał Gołdyn, Anastazja Wielkiewicz i Bartłomiej Szyszka zajmowali miejsca w pierwszej i drugiej dziesiątce.

W klasyfikacji generalnej zawodów po trzech startach najwyżej spośród nowotarżan został sklasyfikowany Aleksander Watycha – piąte miejsce oraz Hanna Węgrzyn – ósme.

„Sobota Pływacka” to cykl zawodów pod patronatem Małopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego w którym rywalizują 11 i 12- latkowie. W prowadzonej klasyfikacji najlepszych zawodników Aleksander Watycha i Hanna Węgrzyn znajdują się w pierwszej dziesiątce.