04.09.2017 | Czytano: 1565

Majerczak w finale PŚ

Grzegorz Majerczak zajął dziewiąte miejsce w zawodach Pucharu Świata w kajakarstwie slalomowym w C -1, które odbyły się we włoskim Ivrea.

Polski kanadyjkarz specjalizuje się w konkurencji C -2, w której startuje w parze z Michałem Wierciochem. Tym razem spróbował swoich sił w jedynkach, z bardzo dobrym skutkiem.

Młodzieżowy mistrz świata w C-2 awansował do ścisłego finału z dziesiątym rezultatem Wychowanek Pienin Szczawnica pokonał 11-stego w stawce Włocha Cipressi różnicą zaledwie jednej setnej sekundy!

W finale Majerczak zdołał poprawić swoją pozycję o jedną lokatę. Stało się to głównie za sprawą fatalnego błędu Włocha Ivaldi, który ominął jedną z bramek (50 punktów karnych). Drugą i trzecią lokatę wywalczyli reprezentanci Słowacji – Aleksander Slafkovsky (+0.87) i Matej Benus (+3.07).

Na etapie półfinału odpadł olimpijczyk z Rio, Grzegorz Hedwig. Polak uplasował się na 23. lokacie. Eliminacji nie przebrnął Michał Kołomański.

W konkurencji K- 1 złoty medal wywalczyła Niemka Ricarda Funk, Na drugiej lokacie uplasowała się Australijka Jessica Fox. Na starcie w Ivrea pojawiły się dwie Polki. Zarówno Joanna Mędoń (19. miejsce), jak i Klaudia Zwolińska (28.) odpadły z dalszej rywalizacji na etapie półfinału.

Maciej Okręglak wywalczył siódmą lokatę w K-1. Jako jedyny z Polaków zdołał awansować do finału. W półfinale olimpijczyk z Rio uzyskał wynik 89.19, jedynie o 1.25s gorszy od najlepszego wyniku Francuza Madore (87.92). Polak zakończył walkę o finał na piątym miejscu. W finale Polak popełnił błąd przy pokonywaniu bramki (2 karne) i ostatecznie ukończył zawody na siódmej lokacie. Złoto wywalczył Czech Vit Prindis, srebro Amerykanin z polskimi korzeniami - Michal Smoleń. Niestety w półfinale odpadli Michał Pasiut i Dariusz Popiela.