06.11.2009 | Czytano: 1402

Jest decyzja w sprawie Kolusza i Dziubińskiego

AKTUALIZACJA: Sympatycy Podhala od południa, a więc momentu kiedy zebrał się WGiD PZHL, czekali na decyzję anulującą połowę kary Marcinowi Koluszowi i Krystianowi Dziubińskiemu za toruńskie ekscesy. O zmniejszenie kary wystąpili zawodnicy, MMKS Podhale i Wojas Podhale.


Zapała decyzja. Kolusz i Dziubiński mogą grać! Druga połowa kary nie została anulowana, lecz zawieszona na rok.

Przypomnijmy, iż 28 kwietnia  Wydział Gier i Dyscypliny wymierzył im karę rocznej dyskwalifikacji za wykroczenia dyscyplinarne po zakończeniu mistrzostw świata w Toruniu.

Oto pełna treść komunikatu z posiedzenia WGiD PZHL:

1. WGiD przyjął do realizacji uchwały Prezydium Zarządu z dnia 4.11.2009 r. o rozłożeniu na raty klubom 2-giej części wpisowego do rozgrywek na sezon 2009/2010.

2. WGiD PZHL zawiesił na okres 1 roku dalsze wykonanie kary dyskwalifikacji orzeczonej wobec zawodników Marcina Kolusza i Krystiana Dziubińskiego.

3. Wydział dokonał przeglądu zobowiązań klubów, wynikających z przepisów § 9 Postanowień Wspólnych i postanowił utrzymać dotychczasowe decyzje, wszczynając postępowania wyjaśniające odnośnie klubów: Zagłębie Sosnowiec, Wojas Podhale, GKS Tychy, KKS Naprzód Janów i TKH Toruń.

4. Na zasadzie § 28 ust. 2 Postanowień Wspólnych, Wydział zarządził rozegranie ostatniej kolejki rundy zasadniczej w dniu 15.11.br. o godz. 17:00.

Stefan Leśniowski

Komentarze

reklama