06.08.2017 | Czytano: 2180

Medalowe żniwo

Na torze kajakowym w Drzewicy rozegrana została Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży i mistrzostwa Polski juniorów w kajakarstwie slalomowym. Bardzo dobrze w tych zawodach zaprezentowała się ekipa Pienin Szczawnica.

- Była bardzo liczna i waleczna. Trener Łukasz Hurkała stworzył wspaniały kolektyw. Z sympatią patrzyło się jak zawodnicy wzajemnie się wspierali, a trzecie miejsce drużynowo w OOM to spore osiągnięcie. Wygrał Start Nowy Sącz przed KKK Kraków – mówi nasz ekspert Józef Dyda.

Jego podopieczni stawali na podium, rywalizowali w finałowych przejazdach. W K-1 juniorów młodszych brązowy medal wywalczył Michał Kalata, a tuż za nim sklasyfikowani zostali koledzy z drużyny – Bartłomiej Szymanek i Jakub Dyda. W finale znalazł się jeszcze Mateusz Zarotyński, który ukończył zawody na ósmej pozycji. W C-2 kolejny brąz. Na najniższym stopniu podium stanął duet Jakub Dyda i Bartłomiej Szymanek, a czwarte miejsce wywalczyła para Kacper Zachwieja (był trzeci w C-1) i Mateusz Zarotyński.

W rywalizacji juniorów na trzecim stopniu podium w K-1 stanął Bartosz Kubik, a kolejne dwa miejsca zajęli: Jarosław Zaziąbło (Sokolica Krościenko) i Kacper Majerczak. W kanadyjkach dwójkach mistrzostwo kraju przypadło w udziale duetowi Bartosz Kubik i Konrad Szymanek. Ten ostatni nie miał szczęścia, bo w C-1 wylądował tuż za podium, na czwartej pozycji.

W kajakowej jedynce w OOM srebrny medal zdobyła Małgorzata Medóń, córka utytułowanej mamy Joanny Mędoń Polaczyk. – Bardzo się cieszę z jej osiągnięcia, bo wróciła do rywalizacji po rocznej przerwie – informuje Józef Dyda. – Gosia przeszła poważną operację barku. Drugie miejsce zaowocowało powołaniem do reprezentacji kraju na mistrzostwa Europy juniorów, które odbędą się w Niemczech. Ekipa już we wtorek wyjeżdża na czempionat. Chciałbym też pochwalić Konrada Szymanka, który był czwarty w C-1. Niezbyt jest to lubiane miejsce przez sportowców. Ten chłopak coraz bardziej mi imponuje. Pływa jeszcze nierówno. Ma fragmenty kapitalnej jazdy, po których wszyscy pialiśmy z zachwytu, ale później popełnia prosty błąd. Musi nad tym jeszcze bardziej intensywnie popracować. Stać go na bardzo wiele, mimo iż konkurencję ma bardzo mocną. Ma świetne warunki fizyczne, a jaki zasięg rąk. Liczyliśmy, że o dodatkowe miejsce w kadrze w K-1 juniorów powalczą pienińscy kajakarze- Jarosław Zaziąbło i Kacper Majerczak. Uważaliśmy, że walka o miejsce w kadrze rozegra się między nimi. Tymczasem pogodził ich zawodnik z Drzewicy. To była największa sensacja mistrzostw. Chłopak awans okupił łzami. Płakał też jego trener.

Na tym torze w przeddzień rozpoczęcia rywalizacji o miano najlepszych w kraju pływali młodzicy i zawodnicy w kategorii „open” w XII Memoriale Roberta Korzeniowskiego.

- To były trener kadry, który był współzałożycielem kajakarstwa slalomowego w Drzewicy. Podczas jednego z zagranicznych zgrupowań, bodajże w Pradze, nagle zmarł – przypomina Józef Dyda. – Kapitalnie w tych zawodach zaprezentował się Mikołaj Mastalski ze Szczawnicy. Był drugi w C-1 i wygrał rywalizację w K-1, a drugi był Wiktor Regiec. W seniorach Krzysiu Majerczak był drugi, a Bartosz Kubik trzeci.

Stefan Leśniowski

 

Komentarzereklama