04.11.2009 | Czytano: 1253

Poroniec mistrzem jesieni

Zakończyła rozgrywki podhalańska I liga juniorów młodszych. Mistrzem jesieni zostali juniorzy Porońca Poronin faworyt rozgrywek. Wprawdzie jest jeszcze kilka zaległych spotkań z poprzednich i ostatniej kolejki, ale zostały one przeniesione na wiosnę.

W ostatniej jesiennej serii spotkań niespodzianek nie było. Mecze czołowych drużyn ze słabeuszami zakończyły się wygrana faworytów. Poroniec w derbach gminy rozgromił Bystry Nowe Bystre 8-0. Nieco mniej efektownie, ale równie pewnie wygrał Dunajec Ostrowsko w Nowej Białej z Łęgami 4-1. Swój mecz ostatniej jesiennej kolejki odwołały drużyny Huraganu Waksmund i Wierchów Lasek. Jeżeli Wierchy i Dunajec na wiosnę wygrają zaległe spotkania to jak Poroniec będą miały po 24 punkty. I tylko te trzy drużyny będą się liczyły w walce o mistrzostwo i prawo gry w barażach o wejście do Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych. W pozostałych dwu meczach ostatniej jesiennej kolejki w spotkaniach drużyn środka tabeli KS Chabówka wygrał wysoko z Babią Górą 7-2 przegrywając jednakże do przerwy 1-2. Jeszcze bardziej niespodziewane a wręcz sensacyjne rozstrzygnięcia zapadło w spotkaniu PUKS Lipnica Mała - ZOR Fryman. Goście do przerwy prowadzili 1-5 by zejść z biska pokonanym 7-5, przy czym dwie ostatnie bramki juniorzy ZOR-u stracili w dwu ostatnich minutach meczu. Doprawdy rzadko spotykana sytuacja na piłkarskich boiskach. Do rozegrania postały spotkania: Huragan – Wierchy, ZOR – Huragan, Dunajec – Chabówka, Bystry – PUKS.

KS Chabówka – Babia Góra Lipnica Wielka 7-2 (1-2)
Bramki: Pałasz 34, 47, 62, Pyka 53, 60, D. Rapacz 64, Antolak 80 – Kramarz 16, 35.

Sędziował: Krzysztof Sekułowicz z Rabki.

Chabówka: Nowak – Rudczyński, Antolak, Koźlak, Natalia Raczak, D. Rapacz, M. Rapacz, Pawłowski, Panek, Pyka, Pałasz.
Babia Góra: Ignaciak – M. Moniak, T. Moniak, Mieszkowski, Jazowski, R. Magiera, A. Magiera, Janowiak, Machajda, Cymerman, Kramarz.

Łęgi Nowa Biała – Dunajec Ostrowsko 1-4 (0-3)
Bramki: Gnida 63 – Ł. Sral 13, Sroka 21, A. Kozioł 32, M. Sral 76.

Sędziował: Wojciech Ciężobka z Nowego Targu.

Łęgi: Łojek – Klukoszowski, Ł. Bednarczyk, R. Bednarczyk, W. Bednarczyk, Pietraszek, Surma, Bendyk, Gnida, Myrda, Kuźniar.
Dunajec: M. Kozieł – Budzyński, Łęczycki, A. Kozieł, Ł. Sral, Sroka, M. Sral, Kowalczyk, Ludzia, Ciężobka, K. Jurkowski.

Bystry Nowe Bystre – Poroniec Poronin 0-8 (0-3)
Bramki: Michał Galica 13, Dudzik 16, 55, 56, Skupień 29, Styrczula 59, Marcin Galica 64, 70.

Sędziował: Jan Buczek z Nowego Targu.

Bystry: Niżnik – Polak, Pałka (25 Strama), Bednarz, Jarosz, Borowik, Miechowski, Proszek, Jankowski, Morawa, Mrugała.
Poroniec: Dziedzic – Chowaniec, Michał Galica, Styrczula, Skupień (41 Lańda), Molek, Orawiec, Michniak (41 Strzęp), Dudzik, Haza, Marcin Galica.

PUKS Lipnica Mała – ZOR Frydman 7-5 (1-5)
Bramki: D. Karkoszka 7, 41, 70, 80, W. Szlachta 50, Ł. Szlachta 65, P. Zubrzycki 79 – P. Brynczka 5, 22, H. Iglar16, P. Zygmund 27, T. Iglar 38.

Sędziował: Rafał Machajda z Lipnicy Wielkiej.

PUKS: T. Zubrzycki – Ł. Szlachta, Gondek, Stopiak (60 Smreczek), Gwiżdż, Kobroń, S. Karkoszka, P. Zubrzycki, W. Szlachta, D. Karkoszka, P. Szlachta.
ZOR: Sołtys – D. Milaniak, K. Zygmund, T. Iglar, M. Bigos (41 S. Brynczka), Piotr Michalec, Paweł Michalec, H. Iglar, P. Zygmund, P. Brynczka, K. Iglar (56 P. Bigos)