09.06.2017 | Czytano: 1409

Gorce Champion MTB – Otwarte Mistrzostwa Małopolski (+zdjecia i profil tras)

Mocne uderzenie na początek lata. 1 i 2 lipca miłośnicy MTB z całej Polski zmierzą się z Turbaczem (1310 m n.p.m.), szczytem zaliczanym do Korony Gór Polski. Zróżnicowane trasy, przygotowane przez Cezarego Zamanę oraz górali z gminy Nowy Targ, gwarantują dwa dni pełne wrażeń.

Zbliżający się maraton to kontynuacja ubiegłorocznej imprezy, która okazała się znaczącym sukcesem, i dla kolarzy MTB, którzy byli wniebowzięci skalą wyzwania, i frajdą z jazdy po Gorcach, i dla gminy Nowy Targ, która z typową małopolską gościnnością przyjęła rowerową społeczność, i dla Cezarego Zamany, dyrektora sportowego maratonu. To on stoi za całym przedsięwzięciem, doglądając go w najdrobniejszym szczególe.

Opublikowane właśnie profile tras dla dystansów PRO i ½ PRO przyprawią kolarzy o dreszcz ekscytacji. Podjazdy sięgające 15% i zjazdy dochodzące do 20%. Zróżnicowane podłoże: kamienie, korzenie, piasek i kurz. Dodatkową atrakcją będzie wspinaczką na Turbacz trasą, na której trenowała Justyna Kowalczyk, przygotowując się do swych największych sukcesów.

A to wszystko odbędzie się w pięknych okolicznościach przyrody: gorczańskie lasy, monumentalne widoki ze szczytu Turbacza i urocze wioski położone nad brzegiem rwącego Dunajca.

Równie emocjonująca będzie czasówka (1 lipca), tj. 12 kilometrów ostrej, bezpośredniej wspinaczki do schroniska na Turbaczu.

Atmosferę ubiegłorocznej edycji znakomicie oddaje film

Start czasówki (1 lipca) odbędzie się o 14.00 spod Zespołu Szkoły Podstawowej (ul. Na Równi 28). Drugiego dnia zawodnicy wyruszą na wybrany przez siebie dystans (PRO 67 kilometrów lub ½ PRO 48 kilometrów) spod szkoły podstawowej w Łopusznej (ul. Szkolna 1) o godzinie 11.30. Tego samego dnia odbędą się także zawody dla najmłodszych (dystans Hobby 8 kilometrów), a także jazda na dystansie Fit (21 kilometrów malowniczą trasą do Czorsztyna i wzdłuż Dunajca).

Zapisy już trwają. Zgłosić się można na stronie www.gorce.zamanagroup.pl, a także w pierwszy dzień maratonu w Biurze Zawodów w Waksmundzie przy Zespole Szkoły Podstawowej (ul. Na Równi 28).

Materiał prasowy
 

Komentarze

reklama