30.10.2009 | Czytano: 1173

MLJS: Połowiczny sukces

Połowicznym sukcesem zakończyła się wyprawa juniorów Porońca Poronin do Gorlic. W spotkaniu dwu najsłabszych drużyn MLJ starszych nie było rozstrzygnięcia. Mecz zakończył się remisem 1-1 i zdaniem trenera Porońca Macieja Ejsmonda był to wynik sprawiedliwy. W pierwszych 45 minutach inicjatywę miał Poroniec.

Goście wyprowadzali groźne ataki kończone strzałami, ale minimalnie niecelnymi. Miedzy innymi na początku spotkania po uderzeniach Chobaka, Greli i Jandury piłka o centymetry mijała bramkę Glinika. To jednak gospodarze tego meczu objęli prowadzenie. Przy wyprowadzaniu jednego z ataków piłkę stracił Cudzich. Gospodarze po przejęciu futbolówki szybko zagrali ją do wychodzącego na czystą pozycję Burkota, który nie zaprzepaścił sytuacji sam na sam. Niezrażeni niepowodzeniem goście nadal atakowali bramkę gorliczan. Gola zdobyli jednakże ze stałego fragmentu gry. Po fauli na Chrobaku w 33 minucie sędzia podyktował rzut wolny. Do ustawionej na 30 metrze piłki podszedł Jakub Gutt przymierzył i potężnie uderzona piłka wylądowała w okienku bramki Glinika. To nie pierwszy tak efektowny gol w tych rozgrywkach w wykonaniu stopera z Poronina. Po zmianie stron więcej z gry mieli gospodarze, ale klarownych sytuacji bramkowych nie stwarzali. Raz tylko w 60 minucie ni to centra ni to strzał odbił się od poprzeczki bramki Porońca, po czym piłka wyszła w pole. Druga połowa była już brzydkim widowiskiem i gra toczyła się raczej w środkowej strefie boiska. Ten remis pozwolił juniorom Porońca pozostać na przedostatnim miejscu ich rywale nadal okupować będą ostatnią lokatę w tabeli

Glinik Gorlice – Poroniec Poronin 1-1 (1-1)
1-0 Burkot 20,
1-1 J. Gutt 33.

Sędziował: Marek Ogórek z Nowego Sącza.
Żółta kartka: Burkat.

Glinik: Lisowicz – Kosiński, Pater, Paszyński, Mól, Gomulak, Burkot, Chorobik, Krzystoń, Mituś, Brzeziański.
Poroniec: Żegleń – Cudzich, J. Gutt, Bobak, Cetera, Michał Stasik, Drabik, Chrobak, Grela, Pańszczyk, Jandura.