05.11.2016 | Czytano: 3128

Siłacze z Orawy najlepsi w Polsce

Armwrestling, czyli siłowanie na rękę. Nieraz zapewne z kolegami próbowałeś zmierzyć się „na rękę”. Można to robić czysto amatorsko, można zapisać się do klubu i zdobywać medale w krajowych i międzynarodowych imprezach. Tak jak to robią siłacze z Orawy.

Niedźwiedzie z Orawy z worem pełnym medali wrócili z Katowic, gdzie rozgrywany był XVII Puchar Polski. Dwadzieścia dziewięć krążków zawisło na szyjach siłaczy z Orawy, w tym sześć razy stawali na najwyższy stopień podium, dziesięć razy musieli zadowolić się drugie miejscem, a trzynaście razy brązowymi medalami. Dorobek zaiste imponujący. Medale z najszlachetniejszego kruszcu zdobyli – seniorzy: Jakub Janczy, Jerzy Niedźwiedzki (dwa); juniorzy – Żenata Martyniak, Mariola Głoska, Kamila Chlebek.

Niedźwiedzie zajęły pierwsze miejsce w klasyfikacji seniorskiej gromadząc 240 punktów. 39 „oczek” mniej uzbierała druga ekipa zawodów - MCKIS Tytan Jaworzno ( 9 złotych, 3 srebrne i 10 brązowych medali). Trzeci zespół miał już do Niedźwiadków 100 punktów straty!

Również klasyfikacja generalna juniorów padła łupem zawodników z Orawy. Zdominowali rówieśników z Polski, zdobywając w swojej kategorii wiekowej 18 medali - 3 złote, 7 srebrnych i 8 brązowych. Zmiażdżyli konkurencję w punktacji łącznej. Zgromadzili 145 pkt, podczas gdy drugi zespół Złoty Tur miał ich w dorobku zaledwie 48!

Stefan Leśniowski
 

Więcej informacji na temat Niedźwiedzi z Orawy

Więcej informacji na temat Sportów Siłowych 

Komentarze

reklama