04.10.2016 | Czytano: 3237

Trzecie miejsce kadry PPPN (+zdjęcia)

Kadra juniorów Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej w Nowym Targu (rocznik 1999 i młodsi), uczestniczyła w turnieju w Nawojowej. Rywalizowała w ekipami z podokręgów - Limanowa, Gorlice i Nowy Sącz.

- Pojechaliśmy na zawody praktycznie z marszu, w ostatniej chwili – mówi trener Robert Siemka. – Miałem mało czasu na skompletowanie składu. Dlatego przy powołaniach opierałem się na opiniach trenerów klubowych. W turnieju rozegraliśmy dwa mecze ( dwa razy 20 minut). Zwycięzca przechodził do finału, a drużyna przegrana grała o trzecie miejsce. Losowanie skojarzyło nas z Nowym Sączem opartym na zawodnikach Sandecji, Dunajca i Grodu Podegrodzie. Zaczęliśmy bardzo ostrożnie, ale bez strachu. Zawodnicy drużyny przeciwnej lepiej operowali piłką i mieli większy procent jej posiadania. Jednakże to my stworzyliśmy sobie przynajmniej dwie 100% sytuacje do zdobycia bramki. Niestety jak się nie strzela, to się traci i tak się też stało. Druga połowa to nasza dominacja. Oblegaliśmy bramkę przeciwnika jednak nie udało nam się umieścić piłki w bramce przeciwnika. Szkoda, bo z przebiegu całego meczu nie byliśmy gorszym zespołem. Brakło trochę szczęścia i zimnej krwi. W drugim meczu spotkaliśmy się z kadrą z Gorlic. Pierwszą połowę wygraliśmy 1:0, a powinniśmy wyżej. Byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą. W końcówce spotkania nasi zawodnicy chcieli już chyba dowieźć wynik do mety, jednakże po strzale z dystansu zrobił się remis. Rzuty karne lepiej wykonywali moi chłopcy i tym samym zajęliśmy trzecie miejsce. W finale drużyna z Limanowej pokonała Nowy Sącz 3:1. Uważam, że chłopcy rozegrali bardzo dobre zawody, biorąc pod uwagę fakt, iż tak naprawdę grali po raz pierwszy ze sobą. Pokazali wielką wolę walki i determinację. Przy większym szczęściu mogliśmy zagrać w finale, ale tak naprawdę nie było to najważniejsze. Chcieliśmy t zobaczyć w jakim miejscu jesteśmy jeśli chodzi o umiejętności graczy. Okazuje się, że niewiele nam brakuje, że mamy zdolnych zawodników. To świadczy o coraz lepszej pracy trenerów z młodzieżą na Podhalu. Dowodem na to są cztery powołania chłopców na konsultacje do kadry wojewódzkiej do Nowego Sącza tj. dla W. Kobylarczyka, D. Bałosa, K. Siedlarczyka i M. Rychtarczyka.

Kadra PPPN: K. Bigos, B. Luberda, J. Waksmundzki, Ł. Męderak, A. Lubelski, M. Topór, T. Polak, W. Kobylarczyk, D. Bałos, M. Kozioł, M. Jeziorczak, K. Siedlarczyk, R. Hagowski, M. Rychtarczyk, K. Kantor, K. Bobek, M. Willman, K. Kuruc, M. Chmiel. Trener Robert Siemek.

Oprc Sels

 

Komentarze

Tabela - Klasa B gr. 2

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. KS Zakopane II 5 11
2. Gronik Gronków 6 11
3. Sokolica Krościenko 4 10
4. Gorc Ochotnica 5 10
5. Spływ Sromowce Wyżne 6 7
6. Watra Białka Tatrzańska II 4 6
7. Spisz Krempachy 5 3
8. Łęgi Nowa Biała 5 3
9. Biali Biały Dunajec 4 1
zobacz wszystkie tabele

Terminarz

zobacz więcej
reklama