01.10.2009 | Czytano: 1290

Porażka za własne życzenie

Rozegrany awansem mecz MLJM pomiędzy KS Zakopane a SMS Kraków przyniósł zwycięstwo gościom 3-2. Zakopiańczycy byli w tym meczu, równorzędnym rywalem dla krakowskiej szkoły, ale popełnili, co najmniej dwa kardynalne błędy, z których goście zdobyli bramki. Już w 6 minucie obrońcy Zakopanego pozostawili stanowczo zbyt wiele swobody Serafinowi, który strzałem z okolic linii pola karnego zdobył bramkę.

Do końca pierwszej odsłony spotkania obu drużynom nie udawało się wypracować klarownych sytuacji bramkowych. Po zmianie stron najlepszy wśród zakopiańskich piłkarzy Roch Kowalski przeprowadził akcję, w której został sfaulowany w polu karnym. Kowalski najpierw ograł dwu obrońców i mógł strzelać, ale postanowił jeszcze przedrylować bramkarza. Właśnie wtedy został chwycony za nogi przez golkipera SMS. Rzut karny poszkodowany pewnym strzałem zamienił na gola. W 50 minucie do dalekiego podania wystartował Serafin. Mimo iż był kryty przez dwu obrońców zdołał ich uprzedzić i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza. W pięć minut później w podobnej sytuacji do piłki z bramki wyszedł Bartłomiej Bachleda Szeliga. Został uprzedzony przez Dudę, który w tej sytuacji posłał futbolówkę już do pustej bramki. Juniorzy KS Zakopane nie rezygnowali. Atakowali uparcie a po jednym z ich ataków Szymczak w polu karnym zagrał ręką. Do kolejnej „jedenastki” podszedł znowu Kowalski. Tym razem strzelił w środek bramki, ale i tak zwiódł bramkarza krakowian. W końcowych minutach wysiłki miejscowych juniorów nie przyniosły już efektu bramkowego i zakopiańczycy zanotowali kolejna porażkę, chociaż bardziej sprawiedliwym wynikiem w tym meczu byłby remis.

mecz KS Zakopane – SMS Kraków akcja pod bramką Zakopanego

KS Zakopane – SMS Kraków 2-3 (0-1)
Bramki: Kowalski 43 karny, 73 karny – Serafin 6, 50, Duda 55.

Sędziował: Łukasz Królczyk z Nowego Targu.
Widzów 50.

Zakopane: Bachleda Szeliga – Kozicki, Gutt, Piguła, Jarmaczewski, Długosz (55 Kułach), Chyc, Stasik (50 K. Walczak Wójciak), Gąsienica, Świder (78 Sobczyk), Kowalski.
SMS: Potyran – Szymczak, Kołodziejczyk, Zięba, Wsół, Woźniak, Turczyn, Lis (33 Sajdak), Duda, Serafin (74 Pacyga), Gwizdoń (41 Sala).