04.09.2016 | Czytano: 880

Kolejne zwycięstwo Niewiadomej

Katarzyna Niewiadoma wygrała ostatni etap Boels Rental Ladies Tour. Było to drugie zwycięstwo etapowe Polki w tym wyścigu, która wygrała klasyfikację młodzieżową.

Niespełna 120 kilometrów liczył sobie ostatni z odcinków holenderskiego wyścigu dla pań. W ucieczce jechały trzy Holenderki - Roxane Knetemann, Riejanne Markus i Esther van Veen. W pogoń za nimi ruszyło 12 zawodniczek z Katarzyną Niewiadomą i liderką wyścigu Chantal Blaak. Gdy pościg zajął się zbliżać do ucieczki na samotną akcję zdecydowała się Knetemann, która została dogoniona przez faworytki. Ucieczkę skasowała zawodniczka z Ochotnicy Górnej i solo finiszowała. Za nią na metę dotarły Ellen van Dijk (Boels - Dolmans) i Alena Amialiusik (Canyon SRAM Racing).

Zwyciężczynią całego wyścigu została Chantal Blaak (Boels Dolmans), dla której to największy sukces w karierze. Niewiadoma ze stratą 52 sekund ukończyła wyścig na piątej pozycji. Była pierwsza w klasyfikacji punktowej i trzecia w górskiej. Wygrała klasyfikację generalną U23 z przewagą 4 minut i 31 sekund.

Stefan Leśniowski
Foto Rabo Liv

Komentarze

reklama