02.09.2016 | Czytano: 1295

Niewiadoma liderką klasyfikacji młodzieżowej

Katarzyna Niewiadoma lideruje w wyścigu Boels Rental Ladies Tour w kategorii młodzieżowej. W klasyfikacji generalnej całego wyścigu plasuje się na szóstej pozycji.

Sarah Roy (Orica-AIS) wygrała czwarty etap holenderskiego wyścigu Boels Rental Ladies Tour. Katarzyna Niewiadoma dotarła do mety 4 minuty i 39 sekund za triumfatorką na 23 pozycji. Zawodniczki miały do pokonania 110 kilometrów Tempo było żwawe i nie brakowało akcji zaczepnych. Jedna z nich okazała się decydująca dla losów etapu. O zwycięstwie zadecydował finisz z około 10-osobowej grupy. Australijka z Orica-AIS pokonała na kresce Holenderkę Evy Kuijpers (Jan van Arckel) oraz reprezentantkę Norwegii Suzanne Andersen.

Liderką wyścigu pozostała Holenderka Chantal Blaak z Boels Dolmans. Katarzyna Niewiadoma jest szósta ze stratą minuty i siedmiu sekund. W klasyfikacji młodzieżowej prowadzi z przewagą dwóch minut i dwudziestu sekund nad Włoszką Marią Arzuffi. W klasyfikacji punktowej zawodniczka z Ochotnicy Górnej plasuje się na trzecim miejscu.

Stefan Leśniowski
 

Komentarze

reklama