01.09.2016 | Czytano: 989

Zwycięstwo Niewiadomej w Holandii

Katarzyna Niewiadoma wygrała trzeci etap wyścigu Boels Rental Ladies Tour. Liderką została trzecia dzisiaj Holenderka Chantal Blaak.

Niewiadoma znalazła się w ucieczce, która walczyła o etapowe zwycięstwo. Najpierw odjazd liczył 15 zawodniczek, jednak ostatecznie ucieczka rozpadła się, a o wygranie etapu walczyło pięć zawodniczek. Spośród nich najlepiej finiszowała reprezentantka Polski, dla której to kolejny świetny występ w tym sezonie. Tuż za Polką na metę przyjechały Holenderki Amy Pieters i Chantal Blaak.

Zwycięstwem Amalie Dideriksen (Boels Dolmans) zakończył się pierwszy etap holenderskiego Boels Rental Ladies Tour. Na 27. pozycji, ze stratą kilku sekund, finiszowała tym razem mistrzyni Polski Katarzyna Niewiadoma (Rabo Liv).

Podczas drugiego dnia zmagań panie rywalizowały w drużynowej jeździe na czas, a najlepsze okazały się reprezentantki Boels-Dolmans, a na trzecim miejscu uplasowało się Rabo-Liv w składzie z Katarzyną Niewiadomą.

Liderką wyścigu, po trzech etapach, została Chantal Blaak. Katarzyna Niewiadoma jest nową liderką klasyfikacji punktowej oraz młodzieżowej.

Stefan Leśniowski
Zdjęcie Twitter

Komentarze

reklama