28.09.2009 | Czytano: 1459

Serce na murawie

Ośrodek Sportowy w Nowym Targu rozpoczął nowy sportowy rok mistrzostwami w mini piłce nożnej chłopców. W inauguracyjnych zawodach wystartowało pięć szkolnych ekip (podstawówki).

- Poziom turnieju był bardzo dobry. Drużyny prezentowały podobny poziom, więc nic dziwnego, że wiele spotkań trzymało widzów w napięciu do ostatniego gwizdka sędziego. Tym bardziej, iż młodzi sportowy zaimponowali niebywałą ambicją. Swoje niedostatki techniczne nadrabiali niesamowitą wolą walki. Nie było dla nich straconych piłek. Walczyli z determinacją na całym boisku. O takich sportowcach mówi się, że zostawili serca na murawie. Zwłaszcza walka o drugą i trzecią pozycję w turnieju była niezwykle ekscytująca i zacięta. Były w tych spotkaniach łzy szczęścia i rozpaczy. Ktoś w końcu musiał przegrać – informuje Adam Dudek, odpowiedzialny z przeprowadzenie imprezy.

Zwyciężyła Szkoła Podstawowa numer 5 z Nowego Targu. Dumni z sukcesu byli: Maciej Fryźlewicz, Jakub Korczak, Dawid Duda, Mateusz Paluch, Bartosz Rokicki, Jan Stańczak, Jan Żmuda, Bartosz Klimowski i Michał Pudzisz. Dowodzeni przez Józefa Stryczka w pokonanym polu pozostawili SP 2 Nowy Targ, SP Ludźmierz, SP 6 Nowy Targ i SP 4 Nowy Targ.

Medaliści obdarowani zostali wspaniałymi pucharami i pamiątkowymi dyplomami, które wręczał wicestarosta powiatu nowotarskiego Maciej Jachymiak. Zespoły, które zajęły trzy pierwsze miejsca zakwalifikowały się do mistrzostw powiatu, który rozegrany zostanie w maju przyszłego roku.

Stefan Leśniowski

Komentarzereklama