03.08.2016 | Czytano: 3084

Badawcza jesień (skarb kibica + terminarz + zdjęcia)

Startuje trzecia liga! Z dala od telewizyjnych kamer, ale ze swoimi ambicjami i przede wszystkim w nowym kształcie. Okrojono ją z ośmiu do czterech grup, których układ jest taki sam jak przed reorganizacją w 2008 roku. W każdej z grup znajdują się zespoły z czterech województw.

W nowej lidze nie zabraknie Podhala Nowy Targ. To rodzynek z naszego regionu w tej klasie rozgrywkowej. W sobotę rozgrywali inauguruje przed własną publicznością z Avią Świdnik.

- Z jakim nastawieniem wypatrujesz startu ligowego? – pytam trenera NKP, Marka Żołędzia.

- Po ostatnim sparingu nasz kurs idzie w dobrym kierunku Rozegraliśmy dobre spotkanie z Grabarnią, z jednym z faworytów ligi. Ta wygrana sprawiła, iż nastroje w drużynie są świetne i bojowe. Wcześniejsze mecze kontrolne nie układały się tak jakby chcieli kibice, ale ja do nich podchodziłem ze spokojem. Wiedziałem jaką pracę wykonali piłkarze na treningach. Zdawałem sobie sprawę, że brakuje im świeżości, że ta niebawem przyjdzie. Mówiłem po meczu z Lubaniem Maniowy, że inaczej będziemy wyglądali z Garbarnią, i to się potwierdziło. Było widać większą chęć do gry, lekkość i polot w poczynaniach. Od razu przełożyło się to na fajny wynik, który poprawił nastroje w zespole.

- Pozyskano kilku piłkarzy z ciekawym CV. Czy można powiedzieć, że potencjał zespołu jest większy?

- Oczywiście, że jest. Pozyskani zawodnicy sprawili, iż w drużynie jest większa rywalizacja. To tylko dobrze wpłynie na poziom gry. Na każdej pozycji mamy dwóch równorzędnych piłkarzy. Chłopaki muszą być czujni, skoncentrowani i mocno muszą pracować na treningach, w meczach kontrolnych, by przekonać mnie do swojej osoby. Staram się wnikliwie obserwować i analizować ich zachowania na boisku i dokonywać trafnych wyborów. Ludzie, którzy doszli gwarantują wyższą jakość.

- Na kogo najbardziej liczysz?

- Nie chcę nikogo indywidulanie wyróżniać, by nie wywierać presji. Liczę przede wszystkim na kolektyw, na atmosferę, o którą my trenerzy staramy się dbać.

- Z kilkoma zawodnikami się rozstaliście. Musieliście?

- Odeszli piłkarze, którzy mieliby trudności z wywalczeniem sobie miejsce z podstawowej czy szerokiej kadrze. Zdawali sobie z tego sprawę. Woleli zmienić otoczenie i liczyć na częstsze granie. To są wypożyczenia. Ci piłkarze cały czas są z Podhalem związani umowami. Zawsze mogą wrócić.

- Liga wydaje się być mocniejsza niż w zeszłym sezonie. Czego kibice mogą spodziewać się po drużynie?

- Chcemy grać ładnie dla oka. Wiadomo, że nie zawsze to będzie możliwe. Wiele będzie zależało do przeciwnika. Ale będziemy się starali. Jeśli zagramy nie efektownie, ale efektywnie, to będę zadowolony. W końcu liczą się punkty. Więcej uwagi będziemy zwracali na rozpracowanie rywali, na opracowaniu skutecznego sposobu gry. Liga jest wielką niewiadomą. Połowy drużyn nie znamy. Nie wiemy jak prezentują się zespoły z podkarpackiego i lubelskiego. Musimy poznać ich potencjał. Mamy nadzieję, że będą reprezentować poziom zbliżony do czołówki naszej grupy. Wiedzę o tych zespołach zdobywamy, ale pełną będziemy mieli po pierwszej rundzie.

- Co w takim razie uznasz za sukces, a co za porażkę w nadchodzącym sezonie?

- Jeśli poziom zespołów, które nie znamy będzie wysoki, to najważniejszym celem jest utrzymanie. Jeśli okaże się, że po pierwszej rundzie znajdujemy się w górnych rejonach tabeli, a zespoły prezentują zbliżony do nas poziom, to cele mogą się zmienić. Pierwsza runda to będzie taki poligon badawczy. Każdego rywala chcemy dokładnie prześwietlić. Na biurku już leży analiza gry Avii Świdnik z ostatnich meczów ligowych i sparingowych już z nowo pozyskanymi piłkarzami. Na prześwietleniu każdego rywala koncentrujemy się, zbieramy informacje, które przekazujemy zawodnikom. Jestem przekonany, że to pozwoli nam na osiągnięcie korzystnego rezultatu, czyli zwycięstw.

- To co możesz powiedzieć o sobotnim rywalu?

- Avia zajęła szóste miejsce z dorobkiem 58 punktów, a więc dwóch mniej niż my. W ich szeregach jest król strzelców ligi Wojciech Białek. Zawodnik doświadczony, strzelił 29 goli. Trudny do upilnowania, z dobrym dryblingiem. Na niego będziemy musieli uważać. Co do reszty, sposóbu gry rywala nie chciałbym się wypowiadać. Mamy informacje i będziemy chcieli mu się przeciwstawić i zaoferować zdecydowanie więcej, co pozwoli nam strzelić gole, które dadzą wygraną

Skład NKP Podhale Nowy Targ


Bramkarze


 

Antolak Grzegorz – ur. 28.6.1997. Poprzedni klub: Lepietnica Klikuszowa.


Gorzelański Mikołaj – ur. 25.2.1997. Nowy w trakcie załatwiania. Poprzedni klub: ŁKS Łódź.


 

Sotnicki Waldemar – ur. 14.12.1982. Poprzednie kluby: Okocimski, Limanovia, Resovia, KSZO, Wieliczka, Hutnik, SMS, Kabel.


Zawodnicy z pola

Basta Dawid – ur. 20.1.86. Poprzednie kluby: Limanovia, Szreniawa, Poprad, KSZO, Kolejarz Stróże, Ruch Chorzów, Sandecja, Lech Poznań.


Bedronka Michał
– ur. 22.2.93. Nowy. Poprzednie kluby: Nadwiślan Góra, ROW, Calisia, Piotrówka, Górnik Zabrze, Unia Racibórz.Bobak Marcin – ur. 7.9.95. Poprzednie kluby: Lubań Maniowy, Sokolica Krościenko.


Czubin Michał – ur. 6.1.96. Poprzednie kluby: SMS, Jordan Jordanów.


Drobnak Peter (Słowacja) – ur. 29.9.92. Poprzednie kluby: Watra, MFK Stara Lubovna, FC Petržalka 1898 ŠK Slovan Bratysława.


Dziadzio Wojciech – ur. 21.7.88. Nowy. Poprzednie kluby: Wisła Sandomierz, Okocimski, Limanovia, Szreniawa, Hutnik.


Gadzina Rafał - ur. 17.3.85. Poprzednie kluby: Poroniec, Limanovia, Glinik, Kolejarz Stróże, Nafta Jedlicze, Orzeł Wojnarowa.


 

Jandura Mirosław- ur. 16.3.96. Poprzedni klub: Lubań Maniowy.


Jaworski Taras (Ukraina) - ur. 9.6.89. Poprzednie kluby: Okocimski, Tarnopol, Czerniowce, Lwów, Mikołajów, Karpaty Lwów.
 

Kobylarczyk Wojciech – ur. 6.4.2000. Poprzedni klub: Watra


Komorek Rafał - ur. 17.6.86. Poprzednie kluby: Limanovia, Lubań Maniowy, Sokolica Krościenko.


Kwiatek Patryk – ur. 20.10.97. Nowy. Wychowanek.


Luberda Jakub – ur. 12.4.96. Poprzednie kluby: Górnika Zabrze, Trójka Myślenice, Cyrhla Krzczonów.


Mikołajczyk Daniel - ur. 7.11.91. Poprzednie kluby: Poroniec, Unia Tarnów, Szreniawa, Szczakowianka.


Nawrot Michał - ur. 9.8.90 . Nowy. Poprzednie kluby: Hutnik, GKS Katowice, Okocimski Brzesko.


Ochman Jakub – ur. 17.4.91. Nowy. Poprzednie kluby: Hutnik, Przebój Wolbrom, Wisła Kraków.


Pająk Bartłomiej – ur. 23.8.94. Poprzednie kluby: Beskid Andrychów, Cracovia, Limanovia.


Piwowarczyk Przemysław - ur. 1.11.94. Nowy: Poprzednie kluby: Nadwiślan Góra, Górnik Zabrze.


Potoniec Jarosław – ur. 29.4.96. Poprzednie kluby: Górnik Zabrze, Lubań Maniowy.


Świerzbiński Sebastian – ur. 25.9.83. Poprzednie kluby: Lubań Maniowy, Rominta Gołdap, Wigry Suwałki, Warmia Grajewo, Michałowo Ruch Wysokie Mazowieckie, Jagiellonia Białystok.


Urbański Mateusz - ur. 10.3.90. Poprzednie kluby: Limanovia, Pogoń Siedlce, Okocimski, Cracovia, Halniak Maków.


Zawiślan Arkadiusz – ur. 23.4.94. Nowy. Poprzedni klub: Bronowianka, Lubań Maniowy.

Żolądź Marek - trener

Hajnos Grzegorz - trener

Zwoliński Paweł - trener bramkarzy

Buczek Jan - kierownik techniczny

UBYLI: Daniel Anioł, Radosław Antolak, Kacper Borowicz, Patryk Duda, Sebastian Gąsiorek, Rafał Hałgas, Robert Krzystyniak, Sebastian Kurowski, Jarosław Lizak, Grzegorz Misiura, Robert Mroszczak, Mariusz Różalski, Rafał Waksmundzki.

Wyciąg z regulaminu
- drużyna, która zajmie pierwsze miejsce uzyska bezpośredni awans do drugiej ligi.
- drużyny z miejsc 14-16 spadną do IV ligi.
- liczba drużyn spadających do IV ligi może ulec zwiększeniu w zależności od przynależności terytorialnej klubów spadających z II ligi.

Terminarz kliknij w link
szpnkielce.pl/data/mp/7823/terminarz_iii_ligi_grupa_iv_sezon_2016-2017_jesien.pdf

Stefan Leśniowski
Zdjęcia Mateusz Leśniowski
 

Komentarze

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Unia Tarnów 16 36
2. Wolania Wola Rzędzińska 16 32
3. Poprad Muszyna 16 32
4. Sandecja II Nowy Sącz 16 31
5. Lubań Maniowy 16 29
6. Limanovia Limanowa 16 29
7. Bruk - Bet Termalica II Nieciecza 16 29
8. Bocheński KS 16 25
9. Wierchy Rabka - Zdrój 16 24
10. Glinik Gorlice 16 23
11. GKS Drwinia 16 20
12. Tarnovia Tarnów 16 19
13. Orkan Szczyrzyc 16 14
14. Okocimski KS Brzesko 16 14
15. Poprad Rytro 16 11
16. Watra Białka Tatrzańska 15 10
17. Barciczanka Barcice 15 8
zobacz wszystkie tabele
reklama