27.07.2016 | Czytano: 2019

Spokojni szkoleniowcy (+zdjęcia)

Sezon ligowy dla NKP Podhale i Lubania Maniowy zbliża się wielkimi krokami. Zespoły te sprawdziły formę na boisku w Ostrowsku.

Czy można spać spokojnie po tym co zobaczyliśmy? Obaj szkoleniowcy twierdzą, że są spokojni. Spotkanie było wyrównane, swoje okazje mieli zarówno jedni i drudzy. Nowotarżanie skorzystali z większej liczby graczy niż ich przeciwnicy. Maniowianie rozegrali, jak dotychczas, najlepszy mecz kontrolny, świetnie radzili sobie w destrukcji i kontrataku.

- Najlepszy, bo zagraliśmy w miarę stabilnym składem – mówi trener Łukasz Biernacki. – Nie testowaliśmy nowych graczy. Tylko Maciasz dzisiaj był z zewnątrz. Brakowało nam kilku chłopaków, którzy chorują, bądź wyjechali. Muszę przyznać, że fajnie zagraliśmy, ale dzisiaj były inne założenia taktyczne, głównie dotyczyły gry w defensywie. Podobnie jak w poprzednim sezonie zagraliśmy na zero z tyłu. Fajnie odcinaliśmy od grania strefy na prostopadłe piłki. Za wiele Podhale nie stworzyło sobie sytuacji, większość była kasowana, a co się przedostało, likwidował Świerad. Z przodu wyprowadziliśmy parę groźnych kontr, wyszło nam kilka akcji z ataku pozycyjnego. Do ligi pozostało jeszcze trochę czasu, więc pracujemy dalej.

- Jestem spokojny – przekonuje trener NKP, Marek Żołądź. – Mam już pomysł na pierwszą jedenastkę, chociaż troszkę zrobiło się niekomfortowo. Wczoraj poważnej kontuzji doznał Kuba Luberda. Dołączył do kontuzjowanych Rafałów – Gadziny i Komorka, a także Jarka Potońca, których rehabilitacja potrwa znacznie dłużej niż początkowo się wydawało. Na pewno nie zagrają w pierwszych meczach sezonu. Jarek i Kuba byli podstawowymi młodzieżowcami w poprzednim sezonie. Jest niewesoło. Mam nadzieję, że się uda znaleźć wartościowych młodzieżowców. Nie pamiętam, żeby kiedykolwiek spadło na nas tyle nieszczęść naraz. Oglądaliśmy po raz kolejny Mateusza Plutę. Do przerwy zaprezentował się pozytywnie. Po przerwie nerwowo zrobiło się po jego stronie. Po to są jednak sparingi, by próbować wszystkich wariantów. Otrzymaliśmy odpowiedź, że nie czuje się najlepiej na tej pozycji (obrona). W tym sparingu chciałem zobaczyć graczy w różnych konfiguracjach. Otrzymałem pokaźny materiał i zapewne w meczu z Garbarnią ( sobota godzina 11 w Ostrowsku – przyp. aut) skład będzie zbliżony do tego, który zainauguruje rozgrywki ligowe.

NKP Podhale Nowy Targ – Lubań Maniowy 0:0
NKP Podhale: Sotnicki – Bedronka, Mikołajczyk, Urbański, Drobnak, Jaworski, Świerzbiński, Piwowarczyk, Pluta, Czubin, Pająk oraz Basta, Ochman, Bobak, Jandura, Kobylarczyk, Kwiatek, Nawrot, Dziadzio.
Lubań: Świerad – Czubiak, Górecki, D. Firek, Młynarczyk, Karkula, Nowak, Maciasz, Kasica, M. Firek, Basisty oraz Kurnyta, Ziemianek, Noworolnik.

Stefan Leśniowski
 

KomentarzeTabela - Klasa A

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Orkan Raba Wyżna 16 36
2. Skalni Zaskale 16 34
3. Zawrat Bukowina Tatrzańska 16 33
4. Lubań Tylmanowa 16 32
5. KS Zakopane 16 30
6. GKS Łapsze Niżne 16 29
7. Przełęcz Łopuszna 16 24
8. Orawa Jabłonka 16 21
9. Bór Dębno 16 20
10. Biali Biały Dunajec 16 18
11. Dunajec Ostrowsko 16 18
12. Gorce Rdzawka 16 17
13. KS Lokomotiv Chabówka 16 17
14. Wierchy Lasek 16 15
15. ZKP Asy Zakopane 16 11
16. Skawianin Skawa 16 10
zobacz wszystkie tabele

Terminarz

zobacz więcej
reklama