27.09.2009 | Czytano: 3237

Zwyciężyła „Jedynka”

Zwycięstwem szkoły Podstawowej nr 1 z Zakopanego popularnej „Jedynki” zakończyła się rywalizacja szkół podstawowych w piłce nożnej siedmioosobowej w powiecie tatrzańskim.

Gospodarze, bo tak należy traktować szkołę położoną tuż przy stadionie przy ul. Orkana w finale pokonali najpierw pewnie SP Dzianisz a następnie już w wyrównanym meczu SP Murzasichle. Mająca prawo gry w finale drużyna SP Nowe Bystre ubiegłoroczny zwycięzca tych rozgrywek została przez nauczyciela w-f Macieja Harasa wycofana ze względu na niesubordynację uczniów. I bardzo dobrze, bo niech młodym ludziom się nie zadaje, że wyniki szkoły, są zależne od ich widzimisię. Do rozgrywek przystąpiło 14 zespołów szkolnych. Najbardziej zacięty bój o awans do finału stoczyły drużyny III grupy eliminacyjnej. Potrzebna była rozgrywka w rzutach karnych, bo bilans na zakończenie gier wszystkie trzy zespoły miały identyczny. Ten konkurs rzutów karnych zakończył się szczęśliwie dla szkoły z Dzianisza i ona awansowała do finału. W finale fortuna także sprzyjała dzianiszanom w pierwszym meczu z Murzasichlem i ostatecznie ukończyli oni rozgrywki na 2 miejscu. Zakopiańska „Jedynka” wygrywając finał zapewniła sobie udział w turnieju rejonowym, który tradycyjnie odbędzie się w maju przyszłego roku na stadionie przy ul. Orkana w Zakopanem. Zwycięskie zespoły otrzymały od organizatora, którym był UM Zakopane dyplomy. Specjalną nagrodę dla Justyny Pradziad z Murzasichla ufundował prowadzący te zawody sędzia Andrzej Stachowski. Justyna z pewnością na to wyróżnienie zasłużyła, bo prezentowała bardzo dobre wyszkolenie techniczne i była wyróżniającą się zawodniczką turnieju.


Justyna Pradziad otrzymała od sędziego Andrzeja Stachowskiego piłkę

Wyniki.
Eliminacje.

Grupa I:

SP Nowe Bystre – SP Suche 3-0,
SP Stasikówka – SP Nowe Bystre 2-2,
SP Suche – SP Stasikówka 0-1.

Awans SP Nowe Bystre.

Grupa II:
SP Murzasichle – SP 4 Zakopane 2-0,
SP 5 Zakopane – SP 4 Zakopane 0-2,
SP 9 Zakopane – SP 5 Zakopane 3-0,
SP 4 – SP 9 1-2,
SP 9 – SP Murzasichle 0-0,
SP 5 - SP Murzasichle 2-5.

Awans SP Murzasichle.

Grupa III:
SP Kościelisko – SP Dzianisz 1-2,
SP 2 Zakopane- SP Kościelisko 1-2,
SP Dzianisz – SP 2 Zakopane 1-2.

Awans SP Dzianisz w rywalizacji rzutów karnych.

Grupa IV:
SP 1 Zakopane – SP 1 Biały Dunajec 2-0,
SP 3 Zakopane – SP Poronin 2-7,
SP 1 Biały Dunajec – SP 3 1-1,
SP Poronin – SP 1 Zakopane 0-2,
SP 3 Zakopane – SP 1 Zakopane 0-1,
SP Poronin – SP Biały Dunajec 1-0.

Awans SP 1 Zakopane.

Finał
SP Murzasichle – SP Dzianisz 1-2 (0-0) bramki: Domagała, Gruszka – Mąka.
SP 1 Zakopane – SP Dzianisz 3-0 (2-0) bramki: Włodarczyk 2, Chyc.
SP 1 Zakopane – SP Murzasichle 2-1 (0-0) bramki: Wszołek, Kędzior – Mąka.

 


SP 1 Zakopane:
Jędrzej Berbeka, Paweł Chyc, Grzegorz Gibała, Kamil Nowak, Michał Sawina, Paweł Szymański, Wiktor Włodarczyk, Grzegorz Wieczorek, Kamil Wszołek, Juliusz Mitan, Bartłomiej Mierczak, Sebastian Galica, Jakub Knapik, Sebastian Dunka. Nauczycielka Hanna Karpiel-Urbaniak.

 


SP Dzianisz: Damian Łowisz, Mariusz Kwaśniowski, Rafał Gruszka, Łukasz Szczechowicz, Damian Domagała, Andrzej Słodyczka, Jan Długopolski, Adam Słodyczka, Jan Staszel. Nauczyciel Andrzej Wolak

 


SP Murzasichle:

Ryb

Dawid Zielonka, Daniel Mąka, Grzegorz Łukaszczyk, Marcin Wójt, Wiesław Żukowski, Bartłomiej Duda, Mateusz Łukaszczyk, Andrzej Wójt, Justyna Pradziad, Krzysztof Trebunia. Nauczyciel Adam Gąsienica.

Komentarzereklama