07.07.2016 | Czytano: 728

Zmęczona ucieczką

Katarzyna Niewiadoma na siódmym miejscu ukończyła szósty etap Giro de Rosa Andora - Alassio - Madonna della Guardia o długości 118,6 km. Taką samą pozycję zajmuje w klasyfikacji generalnej, ze stratą 6 minut i 40 sekund do liderki Megan Guarnier (Boels-Dolmans).

To był etap ataków. Już po starcie dużą aktywność pokazywały Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini) i Katarzyna Niewiadoma (Rabo Liv). Na pierwszym podjeździe do przodu odjechała grupa aż 50 zawodniczek. Na 30 km na samotny atak zdecydowała się mistrzyni Polski. Za nią starała się jechać Elisa Longo Borghini (Wiggle High5) i dogoniła Polkę po kilku kilometrach. Przed szczytem Niewiadoma ponownie jednak oderwała się od rywalki. Na szczycie drugiej premii górskiej przewaga Niewiadomej nad 2 minuty. Mocna pogoń grupy sprawiła, że do Polki zdołały dojechać Mara Abbott (Wiggle High5) i Evelyn Stevens (Boels-Dolmans), która straciła różową koszulkę na rzecz Abbott na wczorajszym etapie.

40 km przed metą przewaga trójki wynosiła 2 minuty i 30 sekund nad goniącą ósemką i 4 minuty nad kolejną grupą. Pogoń ósemki powiodła się 17 km przed metą i wtedy na czele znalazła się jedenastka, w której była kolarska pochodząca z Ochotnicy Górnej. Ta na ostatniej wspinaczce zdecydowała się na atak z van der Breggen (obie Rabo Liv) i Abbott (Wiggle High5). Jednak pozostałe zawodniczki skutecznie goniły. 5 km przed metą z grupy odpadła zmęczona ucieczką Niewiadoma. W końcówce na bardzo mocny odjazd zdecydowała się Evelyn Stevens, za którą próbowała pojechać Megan Guarnier, ale nieskutecznie. Stevens zwyciężyła. Kilka sekund za nią przyjechały Guarnier i van der Breggen. Abbott dojechała na piątym miejscu i straciła różową koszulkę na rzecz Guarnier.

W klasyfikacji młodzieżowej Katarzyna Niewiadoma pozostała liderką i wyprzedza Ksenię Tuhai (Bepink) o 5 minut i 31 sekund. W klasyfikacji górskiej Polka plasuje się na czwartej pozycji (32 pkt), w punktowej jest piąta (26 pkt.).

Stefan Leśniowski
 

Komentarze

reklama