19.06.2016 | Czytano: 872

Giro del Trentino Donne dla Niewiadomej

Katarzyna Niewiadoma (Rabobank – Liv) wygrała 23. edycję Giro del Trentino Donne. Dzisiaj rozegrane zostały dwa etapy – jazda drużynowa i etapówka Vigo Cavedine do Cavedine licząca 70 km.

Przed południem na trasie wokół Cavedine rozgrywana była drużynowa jazda na czas na dystansie 11,5 kilometra. Najszybsza okazał się drużyna Kasia Niewiadomej Rabobank – Liv. Drugie miejsce zajęła ekipa Lotto Soudal Ladies, a trzecie Top Girls Fassa Bortolo.

Po południu panie ścigały się na ostatnim odcinku etapówki w Trentino. Do pokonania było prawie 70 kilometrów z Vigo Cavedine do Cavedine. Po drodze czekały trzy górskie premie, a podjazd na metę także nie należał do najłatwiejszych.

Na dwunastym kilometrze zaatakowała druga w klasyfikacji generalnej Claudia Lichtenberg (Lotto Soudal Ladies), ale duża grupa nie pozwoliła jej na odjazd. Pierwszą górską premię wygrała Kasia Niewiadoma (Rabobank – Liv). Druga była Olena Pawluchina (BTC City Ljubljana), a trzecia Lichtenberg.

Na kolejnym podjeździe Niewiadoma była druga, a wyprzedziła ją tylko robiąca jej tempo koleżanka z ekipy – Thalita De Jong. 23 kilometry przed metą na czele mieliśmy dużą grupkę, przed którą były jeszcze decydujące podjazdy. Mocne tempo spowodowało, że ciężko było o udany odjazd. Także na ostatniej górskiej premii tempo dyktowała ekipa Rabobank – Liv. Najwięcej sił na końcowe kilometry zachowała Thalita De Jong (Rabobank – Liv). Druga była Riejanne Markus (Holandia), a trzecia Christina Perchtold (Vitalogic Astrokalb Radunion Nö).

W generalce bezapelacyjnie zwyciężyła Katarzyna Niewiadoma (Rabobank – Liv). Druga była Claudia Lichtenberg (Lotto Soudal Ladies), a trzecia Soraya Paladin (Top Girls Fassa Bortolo).

Stefan Leśniowski
 

Komentarze

reklama